خانه / اخبار پزشکان / آماده‌باش مراکز درمانی تامین ‌اجتماعی در نوروز

آماده‌باش مراکز درمانی تامین ‌اجتماعی در نوروز

محمدعلی همتی اظهار کرد: به منظور ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات سازمان تامین ‌اجتماعی در ایام نوروز و برای رفاه حال مراجعه‌کننده‌ها به ویژه بیمه‌شدگان، با هماهنگی ریاست دانشگاه های علوم پزشکی، طرح آماده‌باش نوروزی واحدهای درمانی تامین‌ اجتماعی با تشکیل ستاد نوروزی مدیریت درمان، به اجرا درمی‌آید.
‎وی افزود: بر اساس این طرح، فعالیت تمام وقت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شبانه‌روزی باید کماکان ادامه یابد و متناسب با تعداد مسافران نوروزی استان‌ها، یک یا چند مرکز درمانی در هر شهرستان طبق روال سال‌های گذشته در طول روز آماده ارائه خدمات به مراجعه کنندگان احتمالی باشند.
‎همتی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی در مورد آماده باش مراکز درمانی تامین ‌اجتماعی به بیمه‌شدگان و مسافران هر شهر اظهار کرد: از طریق رسانه‌های محلی و نصب پلاکاردهای پارچه‌ای در سطح شهر و ورودی‌های هر شهر لازم است بیمه‌شدگان و مسافران از ارائه خدمات درمانی و نشانی این مراکز مطلع شوند.
‎معاون درمان سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: همچنین لازم است مدیران درمان و روسای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در طول مدت اجرای طرح آماده‌باش نوروزی، به صورت مستمر نحوه ارائه خدمت به بیماران را نظارت کرده و درخصوص رفع مشکلات احتمالی به سرعت اقدام کنند.
همتی خاطرنشان کرد: خروج مدیران درمان از حوزه خدمتی در ایام نوروز، مستلزم هماهنگی قبلی، تعیین و معرفی جانشین و کسب مجوز از این معاونت است. وی با تاکید بر لزوم اخذ مرخصی کارکنان و پرسنل تخصصی مراکز درمانی با هماهنگی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی، افزود: این اقدام باید به نحوی برنامه‌ریزی شود تا ضمن فراهم بودن امکان دسترسی کامل بیماران به خدمات درمانی، از بروز هرگونه کاستی و اختلال در زمینه خدمت‌رسانی به بیماران به ویژه در بخش اورژانس پیشگیری شود.
منبع: تامین اجتماعی

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

حمله به پزشکان

ماجرای ادامه‌دار ضرب و شتم پزشکان

خبرگزاری فارس: شریک بهترین خاطرات زندگیمان هستند، یادت هست؟ وقتی این و پا و آن پا …