خانه / اخبار پزشکان / اجرایی شدن نظام ارجاع مهم‌ترین راهکار ادامه طرح پزشک خانواده است

اجرایی شدن نظام ارجاع مهم‌ترین راهکار ادامه طرح پزشک خانواده است

ایرج حریرچی در همایش پزشکان خانواده مازندران، اظهار کرد: طرح پزشک خانواده به صورت یک برنامه بلندمدت حوزه سلامت در کشور ادامه می یابد.
وی با بیان اینکه پزشکان برای تداوم اجرای طرح پزشک خانواده در کشور باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که هزینه ها را کاهش دهند، تصریح کرد: نظام ارجاع مهم‌ترین راهکار ادامه طرح پزشک خانواده است. حریرچی یادآور شد: دولت با وجود محدودیت های مالی و اقتصادی از برنامه های حوزه سلامت حمایت کرده و هم اکنون برای پیشبرد اهداف این حوزه نیاز به برنامه راهبردی وجود دارد.
حریرچی افزود: افزایش میزان دستمزد پزشکان در کشور ناشی از کمبود پزشک است و زمانی که در یک مکان، کمبود وجود داشته باشد، قیمت ها نیز افزایش می یابد. قائم مقام وزیر بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: پزشکان باید از درمان انفعالی خارج شده و با مشارکت جویی این برنامه را پیش ببرند و هر پزشکی مطابق با عملکردش دریافتی داشته باشد.
وی گفت: پزشکان عمومی در طرح پزشک خانواده غربالگری درمان را انجام می دهند از این رو تثبیت پزشک خانواده ضرورت می یابد. حریرچی تصریح کرد: خرید راهبردی بهترین نسخه برای جلوگیری از پرداخت‌های کلان در حوزه سلامت است این الگو در کشورهای توسعه یافته به صورتی است که سیستم‌هایی در حوزه سلامت اقدام به خرید خدمت می‌کنند.
قائم مقام وزیر بهداشت افزود: وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت یازدهم و مسئولان فعلی آن بسیار راسخ و ثابت قدم هستند تا طرح پزشک خانواده مبتنی بر نظام ارجاع در اجرا تداوم یابد.
منبع: ایسنا

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

حمله به پزشکان

ماجرای ادامه‌دار ضرب و شتم پزشکان

خبرگزاری فارس: شریک بهترین خاطرات زندگیمان هستند، یادت هست؟ وقتی این و پا و آن پا …