خانه / پزشکی / اجرای طرح هتلینگ ۴ بیمارستان با هزینه ۱۱ میلیارد تومانی

اجرای طرح هتلینگ ۴ بیمارستان با هزینه ۱۱ میلیارد تومانی

محمدتقی خسروانی‌مقدم در نشستی خبری با ارائه گزارشی از کارنامه عملکرد مراکز درمانی اظهار کرد: در مجموع ۱۰ بیمارستان، ۲ دی‌کلینیک و ٢۵ مرکز درمانی سرپایی تابعه اداره‌کل درمان تامین اجتماعی در سطح استان تهران است که تعداد تختهای فعال مراکز درمانی هزارو ۶۸۴ تخت بستری بوده و همچنین  ١۶٧  تخت ویژه اعم از ٨۵  تخت سی‌سی‌یو،  ۴٧ تخت آی‌سی‌یو و ۱۰ تخت ان‌آی‌سی‌یو و ۲۰ تخت آی‌سی‌یو جراحی قلب در سطح مرکز درمانی تابعه این اداره کل نیز فعال است.

وی با بیان اینکه روزانه به طور متوسط بیش از ۲۵ هزار نفر به پزشکان عمومی، متخصصی و دندانپزشکان شاغل در بیمارستانها و مراکز درمانی تابعه این اداره کل مراجعه می‌کنند، خاطرنشان کرد: در شش ماه نخست سال جاری روزانه به طور متوسط  ٣۵۴ نفر در سطح بیمارستانهای تابعه این استان بستری شده و حدود ٢٣٩ عمل جراحی بستری نیز در این بیمارستانها انجام می‌شود و ضریب اشغال تخت مراکز درمانی در مدت زمان فوق بیش از ٧١ درصد بوده است.

مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان تهران با تاکید بر اینکه در بیمارستان شهید دکتر لواسانی با توجه به تغییرات فضای فیزیکی و بازسازی اورژانس و تعمیرات اساسی ساختمان و تاسیسات را داشته‌ایم، افزود: نوسازی فضای داخلی و خارجی ساختمانها و نظافت در روند بهبود بیماران  نقش بسیار کلیدی را ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: اجرای طرح هتلینگ ۴ بیمارستان ورامین، شهریار، معیری و لبافی‌نژاد برای تکریم ارباب رجوع انجام شده که ١١ میلیارد تومان برای احداث هتلینگ هزینه در بر داشته است.

خسروانی‌مقدم تصریح کرد: بیمارستان شهید دکتر فیاض بخش نه تنها به بیمه‌شدگان منطقه غرب و جنوب غرب تهران خدمت‌رسانی می‌کند بلکه بسیاری از حادثه‌دیدگان و بیماران تصادفی این مناطق نیز به این بیمارستان منتقل می‌شوند.

وی با اشاره به ۴۴٨ تخت فعال بیمارستان فیاض بخش گفت: باند هلی‌کوپتر و بخش انکولوژی برای درمان بیماران سرطان از ویژگیهای منحصر به فرد این بیمارستان است.

منبع: تسنیم

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

سکسکه و سکته قلبی

سکسکه های ناگهانی و سکته قلبی

سلامت نیوز: به گفته یک متخصص گوارش، سکسکه می‌تواند یکی از نشانه‌های سکته قلبی باشد. …