خانه / اخبار پزشکان / اخذ مالیات از پزشکان منطبق بر واقعیت‌ها نیست

اخذ مالیات از پزشکان منطبق بر واقعیت‌ها نیست

محمدحسین قربانی با اشاره به اظهارات رئیس سازمان نظام پزشکی مبنی بر اینکه اخذ مالیات از پزشکان باید بر اساس اصول منطقی صورت گیرد، گفت: پزشکان یکی از اقشار منظم در پرداخت مالیات بوده و فرار مالیاتی کمتر در قشر پزشک جامعه دیده می شود؛ در این زمینه سازمان نظام پزشکی و سازمان امورمالیاتی اشرافیت کامل بر عملکرد پزشکان در پرداخت مالیات دارند به طوری که پزشکان فعال درحوزه بیمارستانی، خصوصی و داروسازان در داروخانه ها مالیات های مورد نظر را به موقع پرداخت می کنند.
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس افزود: سال گذشته از سوی مجلس مواردی درخصوص میزان مالیات اخذ شده از پزشکان مطرح شد مبنی براینکه نباید میزان دریافت مالیات از یک پزشک عمومی در یک شهرستان با دریافت مالیات از یک پزشک متخصص درمرکز استان یا یک فوق تخصص برابر باشد، بنابراین مالیات باید براساس میزان درآمد پزشکان اخذ و با واقعیت های جامعه همخوانی کند.
وی تاکید کرد: از سازمان امور مالیاتی درخواست شد که درجهت جلوگیری از تضییع حقوق پزشکان در حوزه های مختلف مالیات را از پزشکان متناسب با درآمد اخذ کند، زیرا دربسیاری مراکز استان ها و شهرهای کشور حتی متخصصان درآمدی کمتر از یک پزشک عمومی دارند؛ بنابراین انتظار می رود که اخذ مالیات مبتنی بر واقعیت ها و درآمدها باشد.
قربانی با بیان اینکه شاید سازمان امور مالیاتی در تشخیص میزان درآمد پزشکان برای اخذ مالیات ازتوانایی کافی برخوردار نباشد، گفت: سازمان امور مالیاتی باید با همکاری سازمان نظام پزشکی درآمد واقعی پزشکان درجهت اخذ مالیات را مشخص کند.
وی تصریح کرد: مالیات ها باید براساس میزان درآمد اخذ شود، اگرچه پزشکان تاکنون بیشترین همکاری را با مسئولان مربوطه در پرداخت مالیات داشتند اما تاکنون دریافت مالیات ها ازپزشکان منطبق بر واقعیت ها نبوده و همخوانی با شرایط نداشته است به طوری که تفاوت های معناداری دراین حوزه میان متخصصان و پزشکان عمومی وجود نداشت و همه دریک مسیر قرار داشتند.
قربانی با اشاره به اینکه سازمان نظام پزشکی به دریافت مالیات ها منطبق برواقعیت ها توجه کند، گفت: درهررشته و شغلی مالیات بر درآمد بوده و باید درآمد معدیان مالیاتی را موردتوجه قرار داد اما نباید با یک نگاه غیرکارشناسی و به دور از واقعیت ها مالیات ها را افزایش داد.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس افزود: باید در دریافت مالیات از پزشکان متناسب با درآمد عدالت سازگار شود، از این رو در کمیسیون بهداشت ودرمان سازمان امورمالیاتی و نظام پزشکی موظف شدند که با تعامل و همکاری منطبق بر واقعیت ها اخذ مالیات از پزشکان را دنبال کنند، البته این موضوع زمان بربوده و به طورحتم در یک پروسه زمانی ۳ تا ۴ سال می توان واقعیت ها را در دریافت مالیات از پزشکان مورد توجه قرار داد.

منبع: خانه ملت

جهت مشاهده لیست پزشکان عضو داک تاپ اینجا را کلیک کنید.

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

حمله به پزشکان

ماجرای ادامه‌دار ضرب و شتم پزشکان

خبرگزاری فارس: شریک بهترین خاطرات زندگیمان هستند، یادت هست؟ وقتی این و پا و آن پا …