خانه / داروها / اسپری کلداماریس

اسپری کلداماریس

اسپری های کلداماریس پروفیلاکتیک از برند کلداماریس COLDAMARIS برای پیشگیری از سرماخوردگی و عفونت های ویروسی مجاری تنفسی و برخی آلرژی ها استفاده می شود.

این اسپری از دسته داروهای تنفسی، کمک درمانی و مکمل ها است و روش معمول مصرف آن جهت پیشگیری از سرماخوردگی روزانه ۳ بار است به این صورت که هر دفعه در هرکدام از مجراهای بینی یک پاف اسپری شود

نکاتی را باید درمورد استفاده از اسپری کلداماریس رعایت کنید:

اسپری کلداماریس برای کودکان بالای شش ماه و بزرگسالان مناسب است. اسپری کلداماریس در دوران شیردهی و بارداری تنها با مشورت پزشک باید مصرف شود. به خاطر داشته باشید که اسپری کلداماریس دارو نیست پس در صورت ادامه علائم بیماری حتما به پزشک خود مراجعه کنید. مهم است که برای رعایت بهداشت و جلوگیری از انتقال عفونت هر اسپری کلداماریس باید توسط یک نفر استفاده گشته و از مصرف اشتراکی آن خودداری گردد.

اسپری کلداماریس

اسپری کلداماریس در انواع مختلف وجود دارد بعضی اسپری بینی و بعضی انواع آن اسپری های دهانی هستند. چند عدد از انواع  اسپری کلداماریس با این نام ها موجود هستند:  اسپری بینی کلداماریس بیبی(یا کلداماریس پروفیلاکتیک بیبی) ، اسپری بینی کلداماریس پروفیلاکتیک،  اسپری کلداماریس تروت (گلو و حلق) ، اسپری کلداماریس پروفیلاکتیک بی بی زیگما فارم و…

این اسپری ها برای جلوگیری و کمک به درمان مشکلاتی که شامل خشکی مخاط و یا تحریک دهان و حلق و مشکلات مجاری تنفسی و نیز کمک به بهبود عفونتهای ویروسی مجاری تنفسی فوقانی بکار برده میشود و با مرطوب نمودن مخاط و مجاری در مواردی مثل سرفه، گلو درد و یا خشن شدن صدا می تواند کمک کننده باشد.

اسپری های کلداماریس بسته به انواع مختلف آن (بینی، دهان) می توانند برای مشکلات زیر استفاده شوند:

  • رینیت حاد، انواع سینوزیت های حاد و التهابی
  • کاهش علائم عفونت های ویروسی مجاری تنفسی
  • سندرم سیکا (به ویژه در موارد تخریب غدد ترشح کننده اشک و بزاق تخریب بعد از رادیوتراپی)
  • جلوگیری از خشک شدن مخاط بینی
  • خشکی مخاط
  • حضور در فضاهای حاوی خنک کننده و یا فضاهای با رطوبت پایین
  • خشکی شدید مخاط بینی پس از عمل های جراحی بینی
  • کاهش علائم اختلالات ناشی از خشکی و التهاب مخاط بینی

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

ایزوترت

ایزوترت

ایزوترت یا  Isotret همان راکوتان است و قبل از هر چیز لازم است عوارض آن …