خانه / اخبار پزشکان / افزایش ارتباطات تجاری با اروپا بعد از تحریم‌های درمانی ترامپ /تحریم‌ها تاثیری در درمان ندارد

افزایش ارتباطات تجاری با اروپا بعد از تحریم‌های درمانی ترامپ /تحریم‌ها تاثیری در درمان ندارد

سیدتقی نوربخش اظهار کرد: متاسفانه علیرغم تمام شعارهای حقوق بشری و انسان دوستانه که این کشورها سر می دهند، دامنه اقدامات نابخردانه‌شان را تا مخاطره سلامت مردم کشورهای دیگر توسعه می دهند.
وی افزود: ترامپ، رییس جمهور آمریکا در اقدام جدیدش، تجهیزات پزشکی بویژه وسایل تصویربرداری را شامل قانونی کرده که اگر بخواهند ارسال شوند، باید اجازه خزانه‌داری آمریکا را بگیرند و در واقع این تجهیزات را وارد لیست تحریم‌ها کرده‌اند.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه این اقدام از یک سو نشان دهنده آن است که تمام شعارهای بشردوستانه و انسان دوستانه آمریکا خلاف واقع بوده و به دنبال توسعه این تحریم‌هاست گفت: این اقدام در تاریخ تحریم هایی که قبلا هم وجود داشته نادر است؛ همیشه سلامت، دارو و وسایل تشخیصی و درمانی به علت رفتارهای انسان دوستانه تحریم نمی شد اما اکنون در دایره تحریم‌ها قرار گرفته است.
نوربخش درباره تاثیر این تحریم بر سلامت مردم و پروسه‌های درمانی گفت: این تحریم ها هیچ تاثیری بر سلامت و درمان مردم نمی‌گذارد، کشور ما از گذشته به لحاظ تجهیزات تصویربرداری توسعه خوبی داشته و در برخی مناطق مازاد هم دارد. از سوی دیگر این وسایل و تجهیزات منحصر به آمریکا نیستند و نوع با کیفیت و قابل قبول و حتی در برخی موارد بهتر از آمریکا در اروپا و کشورهای دیگر هم تولید می شود و ارتباط تجاری ما بعد از رفتارهای ترامپ با این کشورها گسترش یافته است.
وی تاکید کرد: تنها اثر تحریم‌های جدید این است که دروغگویی حاکمان آمریکا را اثبات می کند و تاثیر دیگری ندارد.

منبع: ایسنا

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

حمله به پزشکان

ماجرای ادامه‌دار ضرب و شتم پزشکان

خبرگزاری فارس: شریک بهترین خاطرات زندگیمان هستند، یادت هست؟ وقتی این و پا و آن پا …