خانه / پزشکی / «انسداد» علت ایجاد غلظت خون، فشار خون، کبد چرب و واریس

«انسداد» علت ایجاد غلظت خون، فشار خون، کبد چرب و واریس

هادی عبداللهی درباره انسدادهای جزئی و کلی به دلیل سبک نادرست زندگی که منجر به بیماریهای مختلف در انسان می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر بیشتر بیماریهای شایع مثل بیماریهای قلبی، دیابت، فشار خون، کبد چرب، بیماریهای پوستی و… نتیجه انسدادهای جزئی یا کلی در سلولها و اندامهای بدن است.

وی با اشاره به دیدگاه طب سنتی در درمان این انسدادها افزود: از دیدگاه طب سنتی، نخستین گام، درمان رفع انسداد و ترافیک به وجود آمده در رگها، اندامها و سلولها یا به عبارت بهتر همان اصلاح مزاج  بدن است.

این متخصص طب سنتی با اشاره به برخی از بیماریها و علتهای آن خاطرنشان کرد: برای مثال غلظت خون، فشار خون، کبد چرب، واریس و یبوست که در طب سنتی به عنوان مادر بیماریها یاد می‌شود، علتی جز انسدادها در بدن ندارند و طب نوین هم در درمان این بیماریها به رفع انسدادها اهمیت کمتری می‌دهد.

وی آشنایی با مزاجها و اصول سلامت زیستن را دو عامل مهم پیشگیری و درمان انسدادها در بدن دانست و یادآورشد: ما با تحرک مناسب، استفاده از آب و هوای سالم، تغذیه متناسب با مزاج فصل، مزاج سن و مزاج شخص، رفع یبوست و پیشگیری از اسهال، ساعت مناسب خواب و بیداری و اهمیت ویژه به حالتهای روحی وروانی می‌توانیم از ابتلا به بیماریهایی که به دلیل انسداد در بدن ایجاد می‌شود، پیشگیری کنیم و کسانی که به این بیماریها مبتلا شده‌‌اند با رعایت نکات یاد شده، گام اول درمان و رفع اسنداد در بدن را بردارند.

عبداللهی از دیگر دلایل ایجاد انسداد در بدن را عدم توجه به حال روحانی و روانی دانست و متذکر شد: انسدادها و گرفتگیهای بدن به دلیل اشتباه‌های رفتاری و تغذیه است همچنین امروزه انسدادهای روحی و روانی، باعث بروز بیماریهای اعصاب، روان و جسم شده است.

منبع: تسنیم نیوز

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

پارستزی

پارستزی یا گزگز و مورمور شدن اندام ها نشانه ی چه بیماریهایی می تواند باشد و چه درمانی دارد؟