خانه / پوست و مو و زیبایی / اگزمای سرشتی

اگزمای سرشتی

 اگزمای سرشتی

اصولاً اگزما به معنای التهاب پوست است و معمولاً با قرمزی، پوسته پوسته شدن و خارش پوست همراه است.در این مقاله قصد دارم درباره اگزمای سرشتی با هم صحبت کنیم. اگزمای سرشتی یا اصطلاحاً اگزمای اتوپیک(Atopic eczema) یعنی علاوه بر وجود علائم اگزما در بیمار، همراهی با آلرژی هم وجود داشته باشد به این معنی که این بیماران اغلب حساسیت های فصلی، حساسیت به گروهی از گیاهان و به ندرت آسم هم دارند.

برای شناخت بهتر علائم اگزمای سرشتی بهتر است بیماری را به ۳ دوره سنی شیرخواری، کودکی و بلوغ تقسیم کنیم.

در دوران شیرخوارگی ضایعات قرمزرنگ، دلمه دار و خارش اغلب روی گونه های شیر خواران ایجاد می شود. بعضی افراد این ضایعات را به بوسیدن بیش از حد شیرخوار منسوب می کنند. بدلیل خارش این ضایعات ممکن است شیرخوار دستش را به طرف صورتش ببرد یا صورت خود را به بالش بمالد. بسیاری از والدین نگران باقی ماندن این ضایعات در صورت فرزندشان هستند ولی این والدین باید بدانند که ۸۰% این شیرخواران تا سن ۱۸ ماهگی بهبود می یابند.

در مرحله دوم یا  مرحله کودکی ضایعات پوسته دار، قرمز رنگ و خارش دار اغلب در ناحیه گردن، آرنج و زانو ظاهر می شوند. ضایعات در مرحله کودکی به قدری خارش دارند که احتمال زخم شدن ضایعات بر اثر خراش وجود دارد.

در مرحله سوم بیماری که در دوران بلوغ است اغلب بیماران مبتلا به اگزمای دست می شوند ولی گاهی اوقات در مناطق دیگر مثل پشت پلک، آرنج و زانو هم ضایع دیده می شود. این افراد با توجه به مستعد بودن برای اگزمای دست باید در انتخاب شغل شان در آینده بسیار دقت کنند. مشاغلی که در تماس با مواد محرک هستند برای این افراد مناسب نیست.

بعد از شناخت علایم اگزمای سرشتی سوالی که پیش می آید این است که چه عواملی باعث تشدید این بیماری می شود؟

بررسی های انجام شده نشان می دهد که خشکی هوا و سایش پوست با لباس، عفونتها، استرس های عصبی و برخی از غذاها می توانند باعث تشدید بیماری بشوند. البته میزان حساسیت افراد به عوامل ذکر شده با هم متفاوت است.

اشاره کردیم که برخی از غذاها می توانند باعث تشدید اگزمای سرشتی بشوند. مثلاً تخم مرغ، شیر گاو، مصرف ماهی، آجیل یا مواد غذایی حاوی مواد افزودنی و رنگی می توانند باعث تشدید اگزمای سرشتی بشوند.

البته این مطلب به معنی حذف کامل این مواد از رژیم غذایی کودک نیست بلکه برخی متخصصین توصیه می کنند که شیرخواران مبتلا به اگزمای سرشتی تا یک سالگی و همچنین مادران شیرده این کودکان از خوردن این غذاها پرهیز کنند.

به طور خلاصه در نوشتار امروز علایم اگزمای سرشتی در سنین مختلف را شناختیم و به عوامل تشدید کننده و نقش غذا دراین بیماری اشاره کردیم.

ان شاءالله در نوشتار بعدی راجع به پیشگیری و درمان اگزمای سرشتی صحبت خواهیم کرد.

نوشته دکتر علیرضا واعظ شوشتری

 

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

تعرفه خدمات زیبایی

تعرفه خدمات زیبایی را طبق تعرفه های معمول در ادامه می بینید، گستره خدمات زیبایی …