خانه / پزشکی / بودجه پیشنهادی دولت برای حوزه سلامت در سال ۹۶ کافی نیست/ تلاش مجلس برای افزایش اعتبارات بخش درمان

بودجه پیشنهادی دولت برای حوزه سلامت در سال ۹۶ کافی نیست/ تلاش مجلس برای افزایش اعتبارات بخش درمان

اکبر رنجبرزاده در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت در توضیح وضعیت بودجه حوزه سلامت و بهداشت و درمان در لایحه بودجه سال ۹۶، گفت: رضایتمندی مردم نسبت به دریافت خدمات بالینی و درمانی در مراکز بهداشتی کشور همیشه باید حفظ و تقویت شود، بنابراین با تاکید و توصیه بر افزایش منابع وزارت بهداشت و درمان اصرار داریم تا چارچوب‌های منطقی و مورد نیاز و ضروری برای این وزارتخانه تعیین شود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به نظر می‌رسد بودجه مناسب برای حوزه بهداشت و درمان و سلامت کشور در لایحه بودجه سال ۹۶ در نظر گرفته نشده بنابراین در مجلس سعی خواهیم کرد به طرق مختلف بخشی از مشکلات و کمبود منابع را جبران کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس دهم با تاکید بر اینکه منابع حوزه سلامت در صورت امکان باید افزایش یابد، گفت: برای افزایش بودجه بخش سلامت باید منابع آن از  محل هایی در بودجه عمومی در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه امسال وزارت بهداشت با کسری بودجه مواجه بود، ادامه داد: باید بودجه حوزه سلامت در سال آینده به شکلی درنظر گرفته شود که علاوه بر جبران کمبودهای سال جاری، تمام نیازهای بودجه ای سال آینده را پوشش دهد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: رقم پیشنهادی دولت برای بخش بهداشت و درمان و حوزه سلامت مرتفع‌کننده مشکلات این بخش نیست و قطعا در آینده دچار کسری بودجه شده و نارضایتی مجموعه ارائه دهندگان خدمت را فراهم می‌کند./

منبع: خانه ملت

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

سکسکه و سکته قلبی

سکسکه های ناگهانی و سکته قلبی

سلامت نیوز: به گفته یک متخصص گوارش، سکسکه می‌تواند یکی از نشانه‌های سکته قلبی باشد. …