خانه / تغذیه / تاثیر مصرف ویتامین ها و یا مکمل ها برای درمان کاهش وزن

تاثیر مصرف ویتامین ها و یا مکمل ها برای درمان کاهش وزن

ایا مصرف ویتامین ها و یا مکمل ها برای درمان از کاهش وزن موثراست؟

در زیر یک لیست از داروهای طبیعی که برای درمان و یا کاهش علائم کاهش وزن تهیه شده،که بر اساس  سطح اثربخشی بر اساس معیارهای زیر دسته بندی شده اند. البته برای عوارض جانبی، دوز جزئیات و بررسی کاربربه مطالعات انجام شده رجوع نمایید

سطح اثربخشی

رتبه بندی اثربخشی مبتنی بر شواهد است. FDA بر مکمل های گیاهی و غذایی مانند داروهای تجویزی نظارت ندارد. مکمل های گیاهی و غذایی را می توان بدون هیچ مدرکی دال بر اثربخشی یا ایمنی به فروش می رسد. همه مقالات پزشکی برای تعیین رتبه بندی اثربخشی بر اساس بهترین شواهد علمی ارزیابی می شوندرتبه بندی اثربخشی  به صورت زیر است:

موثر:
اثر بخشی این محصول توسط تحقیقات علمی دقیق  تصویب  شده(مشابه روندی که توسط FDAبرای تایید دارو انجام می دهد) .

به احتمال زیاد موثر:
منابع علمی معتبر به طور کلی توافق دارند که این محصول برای استفاده خاص موثر است … و حداقل دو مطالعه دقیق علمی (شامل حداقل چند صد نفر) در تایید اثربخشی محصول در مطالعات انجام شده و در مجلات معتبر علمی منتشر شده است.

احتمالا موثر:
منابع علمی معتبر نشان می دهد که این محصول ممکن است برای یک استفاده خاص کار می کنند … و حداقل در یک مطالعه (در انسان) نشان داد که محصول ممکن است موثر باشد.

احتمالا بی تأثیر است:
منابع علمی معتبر نشان می دهد که این محصول ممکن است برای یک استفاده خاص کار نکنند … و حداقل ۱مطالعه معتبری (در انسان) نشان داده که محصول حتمالا بی تأثیر است

به احتمال زیاد بی اثر:
منابع علمی معتبر به طور کلی موافق است که این محصول برای استفاده خاص موثر نیست … و حداقل دو مطالعات دقیق علمی نشان داده محصول به احتمال زیاد بی اثر … و مطالعات انجام شده در مجلات معتبر علمی منتشر شده است.

بی تأثیر است:
اکثر منابع معتبر علمی موافق است که این محصول برای استفاده خاص موثر نیست … و هیچ مطالعه قابل اعتمادی نشان نمی دهد محصول موثر باشد.

 عدم و جود شواهد کافی:
ادعایی  در مورد یک محصول  شده ، اما هیچ اطلاعات علمی در مورد اثر و یا ناکارآمدی محصول وجود ندارد.

 اسم ماده

سطح اثربخشی
What is this?           

WebMD

مقاله اصلی را در اینجا ببینید

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

رژیم مدیترانه ای

رژیم غذایی مدیترانه ای

استفاده از میوها و سبزی‌ها ، غذاهای دریایی و گوشت سفید قانون طلایی رژیم غذایی …