خانه / اخبار / تاکنون هیچ بیماری ویروسی در میان آبزیان مشاهده نشده است‌

تاکنون هیچ بیماری ویروسی در میان آبزیان مشاهده نشده است‌

امراله قاجاری سرپرست دفتر بهداشت و بیماری‌های آبزیان سازمان دامپزشکی گفت: سازمان دامپزشکی کنترل مراکز عرضه ماهی‌های قرمز را برعهده دارد و این سازمان در این ایام بیش از پیش کنترل و توجه کافی به مراکز توزیع ماهی‌های زینتی دارد.
وی با اشاره به اینکه افراد باید نکات بهداشتی در نگهداری ماهی را رعایت کنند، افزود: هیچ ممنوعیتی برای خرید ماهی شب عید وجود ندارد زیرا از آنجاییکه عمر ماهی های قرمز بسیار کوتاه است انتقال بیماری نیز به مراتب کمتر می‌باشد. قاجاری اضافه کرد: باید حتی الامکان از دست زدن مستقیم به اینگونه ماهیان زینتی خوداری کرد.
قاجاری تاکید کرد: طبق بررسی های صورت گرفته هیچگونه بیماری ویروسی کوئی هرپس و بیماری باکتریایی در میان آبزیان مشاهده نشده است‌. سرپرست دفتر بهداشت و بیماری آبزیان سازمان دامپزشکی گفت: تاکنون نمونه‌برداری‌ها از چندین مرکز تولید و تکثیر این نوع مدل آبزیان زینتی در مراکز کوچک روستایی صورت گرفته است.
قاجاری ادامه داد: مردم باید ماهی سفره هفت سین را از مراکز معتبر که تحت نظر سازمان دامپزشکی و میادین شهرداری ها هستند، خریداری و از دستفروشان این گونه ماهی را نخرند. وی اضافه کرد: باید برای تعویض اینگونه ماهی‌ها از دستکش استفاده نموده و پس از برخورد با دست با آب و صابون کامل شستشو دهید.
منبع: باشگاه خبر نگاران

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

استخدامی آموزش و پرورش

استخدامی آموزش و پرورش

دفترچه استخدامی آموزش‌ و پرورش هفته آینده منتشر می شود دفترچه این آزمون و ثبت …