خانه / اجتماعی / تجاوز و قتل اهورا به دست ناپدری

تجاوز و قتل اهورا به دست ناپدری

ناپدری اهورا، کودک سه‌ساله‌ای که پس از تجاوز به قتل رسید، در اظهارات تازه‌اش جزییات بیشتری را از ماجرای این جنایت هولناک فاش کرد. این مرد ادعا کرد که قصد کشتن پسربچه را نداشته و تنها در یک لحظه وسوسه شده است؛ این در حالی است که علت اصلی مرگ اهورا خونریزی مغزی اعلام شده است.
اهورای سه‌ساله دو روز پیش در حالی ‌که مادرش در خانه حضور نداشت، مورد آزار و اذیت ناپدری خود قرار گرفت و در پی ضربات وارده به سرش جان خود را از دست داد. مقامات قضائی و پزشکی قانونی گیلان آزار جنسی و آثار ضرب‌ و جرح بر پیکر اهورا را تأیید کرده‌اند.
ناپدری اهورا در گفت‌وگویی با صداوسیمای استان گیلان تازه‌ترین اعترافاتش را فاش کرد و گفت: «٢۴ تیر ماه بود که در اینستاگرام با مادر اهورا آشنا شدم. بعد از آشنایی تصمیم به ازدواج گرفتیم. دو ماهی می‌شد که به صورت موقت با هم ازدواج کرده بودیم. آن روز ظهر بود که مادر اهورا از سر کار برگشت تا ناهار بخورد و دوباره سر کار برود؛ خیلی عجله داشت. برای همین ناهار خودش را خورد و از من خواست که به اهورا غذا بدهم؛ بعد از آن رفت. چند دقیقه‌ای تلویزیون نگاه کردم، بعد یاد اهورا افتادم و او را صدا کردم ولی جواب نداد. به اتاق رفتم و دیدم که روی زمین دراز کشیده و در خواب و بیداری است. نمی‌دانم چه شد که آن لحظه وسوسه شدم و این اتفاق افتاد.»
وی در حالی ‌که اشک می‌ریخت ادامه داد: «نمی‌خواستم اهورا را به قتل برسانم؛ فقط دو بار سرش را به دیوار زدم، می‌خواستم ساکت شود. خیلی ترسیده بودم. نمی‌خواستم اهورا را اذیت کنم. خودم هم نمی‌دانم چرا این کار را کردم. من اهورا را مثل فرزند خودم دوست داشتم و الان خیلی پشیمانم؛ چون خودم یک دختر ٢,۵ساله دارم. اعتیاد هم ندارم و هیچ موادی مصرف نمی‌کنم؛ فقط گاهی شب‌ها قرص خواب می‌خورم.»
متهم درباره آثار سوختگی روی دستان اهورا نیز گفت: «یک‌ بار برای این‌که اهورا را بترسانم، دستش را با سیگار سوزاندم. مادرش هم در خانه بود و این کار مرا دید. نمی‌خواستم بسوزد فقط قصدم ترساندنش بود. به غیر از آن دیگر هیچ وقت با اهورا بدرفتاری نکردم. همیشه به او محبت می‌کردم. از همان روز اول آشنایی به مادرش گفتم که هیچ مشکلی با اهورا ندارم که همسرم گفت دخترم را هم بیاورم و با هم زندگی کنیم.»

علت اصلی مرگ اهورا

حجت‌الاسلام مصطفوی‌نیا، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان، با اشاره به کودک‌آزاری منجر به قتل در رشت گفت: «طبق نظریه پزشکی قانونی علت اصلی فوت خونریزی مغزی گزارش شده است. مادر این کودکِ حدودا سه‌ساله و ناپدری طفل محرم یکدیگر بودند و ادعای مطرح‌شده در خصوص این‌که این دو نفر به یکدیگر محرم نیستند، صحت ندارد.»

دادستان عمومی و انقلاب مرکز گیلان در پایان درباره این‌که در برخی اخبار منتشر‌شده در فضای مجازی به بازداشت مادر کودک اشاره شده است، گفت: «مادر این کودک خودش شاکی است و در بازداشت نیست و تنها ناپدری در بازداشت است.»
وی در ادامه صحبت‌هایش گفت: «طبق اظهارات متهم، وی سابقه بیماری روانی نداشته و در هنگام اقدام به عمل مجرمانه خود هیچ‌گونه موادمخدری مصرف نکرده است. همچنین آثار سوختگی بر اثر سیگار بر روی دست و پای کودک مشهود است. بر اساس گزارش پزشکی قانونی آثار سوختگی در انگشت دست کودک تازه و آثار سوختگی در پای‌اش قدیمی است. همچنین با شکایت پدر این کودک و درخواست وی برای قصاص قاتل، پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و با توجه به حساسیت جامعه در این‌گونه موارد دادگستری گیلان به ‌طور ویژه به این پرونده رسیدگی خواهد کرد.»

پدراهورا چه گفت؟

پدرپسرکوچولو نیزدراین باره گفت: وقتی این خبر را به من دادند در گیلان نبودم.ساعت پنج و نیم به بیمارستان رسیدم
که متوجه شدم خیلی از کارکنان بیمارستان ناراحت هستند. وقتی با پزشک متخصص صحبت کردم گفتند
که بچه از لحاظ ریوی نابود شده و ضربه مغزی شده و ضریب هوشی‌اش هم ۶ درصد است.
دکترهای بیمارستان همانجا تشخیص دادند که پسرم مورد آزار جنسی قرارگرفته است.ولی همسرسابقم همه چیز را انکار می‌کرد.

قبل از تماس بیمارستان، مدیرساختمانی که همسرسابقم و شوهرش درآنجا زندگی می‌کردند به من زنگ زد.
من خیلی نمی‌خواهم مسائل را باز کنم. ولی کارهایی در آن ساختمان کردند که در‌ شأن و شخصیت ساکنان مجتمع نبود.اهالی آنجا با من در ارتباط هستند و حاضرند شهادت دهند که چه اتفاقاتی افتاده است.

مدیرمجتمع یک هفته قبل به محل کارم آمد و گفت که صدای ناله‌های«اهورا» را می‌شنوند. این مسائل قبلاً اتفاق افتاده است و قابل توجیه نیست. همسرسابقم دو ماه بچه را به من نشان نمی‌داد فقط به این بهانه که من نفقه نمی‌دادم.

 

مدیر ساختمان یک هفته قبل ازکشته شدن پسرم به من گفت آدم‌های زیادی به مجتمع می‌آیند
و بوی مواد مخدر و تریاک و شیشه در ساختمان می‌پیچد. من این مسائل را به پدرو مادرهمسرسابقم گفتم
که چنین اتفاقی می‌افتد و جلوی این کار را بگیرید. ولی آنها می‌گفتند:«به ما مربوط نیست و ما نمی‌توانیم جلوی آنها را بگیریم.»

با این حال شکایتنامه خودم را درباره عدم صلاحیت مادرفرزندم در اختیار قاضی قرار داده بودم.
چون طبق قانون بچه تا هفت سالگی باید در کنار مادرش باشد و سیر اداری این شکایت هم در حال انجام بود.

پدر اهورا در ادامه گفت: وقتی همسایه‌ها وارد اتاق شدند دیده بودند که پسرم روی زمین افتاده و خونریزی شدید دارد. یکی از همسایه‌ها که اطلاعات پزشکی داشت دیده که بچه نفس نمی‌کشد.

آنها بچه را گرفتند و شستند و به بیمارستان رازی رساندند. ولی بیمارستان رازی قبول نکرد و به بیمارستان پورسینا فرستادند. جالب است قاتل پسرم در بیمارستان خودش را جای من جازده و گفته پدر بچه است. آن طورهم که شنیدم گفته بچه داخل دستشویی یا حمام افتاده است.

 

پدر اهورا در ادامه با مقصر دانستن همسرسابقش درمرگ فرزندشان گفت:من این موضوع را بزودی اعلام می‌کنم
که چرا این خانم پای خودش را از این ماجرا کنار کشیده چون خودش رامی‌خواهد به‌عنوان شریک جرم معرفی کند.
من از ایشان شکایت کردم چون خودش مقصراست که این اتفاق افتاده است.

قاتل فرزندم گفته که خودش دختر دو ساله دارد و هرگز چنین کاری نمی‌کند. جالب است که پزشکی قانونی اصرار
بر آزار جنسی داشت ولی همسرسابقم اصرار می‌کرد که شوهرش این کارها را نکرده است.
اما تمام حقایق روشن شده و بقیه ماجراها هم مشخص خواهد شد. ضمن اینکه من به هیچ عنوان از خون
جگرگوشه‌ام نمی‌گذرم.

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

رنگ سال 97

رنگ سال ۹۷

این لباس رو دیدی که رنگ سال هستش؟ میدونی رنگ سال چه رنگیه؟ ببخشید از …