خانه / اخبار پزشکان / تحریم آمریکا در حوزه تجهیزات پزشکی به نفع ایران است

تحریم آمریکا در حوزه تجهیزات پزشکی به نفع ایران است

اکبر رنجبرزاده درباره تحریم برخی تجهیزات پزشکی از سوی دولت آمریکا، گفت: دولت آمریکا نگرانی و تشویش خاطری نسبت به پیشرفت ایران دارد و این اقدامات نشانه بارز این تشویش و اضطراب است.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس افزود: رفتار آمریکا غیرعادی است و این اقدامات توام با اضطراب نیز مقطعی خواهد بود، بدون شک این تحریم ها نیز نشانه های مثبتی به نفع کشور به شمار می رود اگرچه ممکن است در برهه ای از زمان دچار برخی نارسایی‌ها شویم اما با مرور زمانی خواهیم توانست این کمبودها را با سرعت برطرف کنیم.
رنجبرزاده تصریح کرد: تحریم های آمریکا بین المللی نیست و تنها این تحریم ها از سوی دولت آمریکا صورت گرفته و کشورهای اروپایی هم راستا با این تحریم ها نیستند این بدان معنا است که می توان تجهیزات پزشکی تحریم شده را از دیگر کشورها وارد کرد ضمن آنکه این امکان نیز برای ما وجود خواهد داشت که تکنولوژی ساخت این تجهیزات را از کشورهای اروپایی وارد و با تکیه بر ظرفیت و دانش داخلی به تولید آنها اقدام کرد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس یادآور شد: اگرچه ممکن است تحریم برخی تجهیزات پزشکی از سوی آمریکا از لحاظ اقتصادی تا حدودی هزینه ما را در واردات این تجهیزات افزایش دهد اما این تحریم ها به معنای محدودیت از نظر در دسترس بودن این تجهیزات در کشور نیست.
رنجبرزاده تاکید کرد: بدون شک لازم است ظرفیت ساخت تجهیزات پزشکی در کشور بیش از پیش مهیا شود تا هیچ کمبودی در این زمینه وجود نداشته باشد ضمن آنکه نباید هیچ نگرانی از بابت سلامت مردم داشت چراکه تحریم ها اثری در این عرصه نخواهد داشت.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: امید است با اتحاد و انسجام و حرکت مجاهدانه در راستای استقلال کشور و با اتکا به توان داخلی بتوان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.
منبع: خانه ملت

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

حمله به پزشکان

ماجرای ادامه‌دار ضرب و شتم پزشکان

خبرگزاری فارس: شریک بهترین خاطرات زندگیمان هستند، یادت هست؟ وقتی این و پا و آن پا …