خانه / اخبار پزشکان / تراکم پزشکان در تهران منجر به کمبود پزشک در مناطق محروم شده است

تراکم پزشکان در تهران منجر به کمبود پزشک در مناطق محروم شده است

همایون هاشمی با یادآوری اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت مبنی بر کمبود پزشک در برخی از مناطق کشور، گفت: از گذشته تاکنون شاهد تراکم پزشکان در پایتخت کشور هستیم که این مهم یکی از معضلات جدی حوزه بهداشت و درمان به شمار می رود.
نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس افزود: به دلیل وجود امکانات و تجهیزات در تهران، اغلب پزشکان تمایل دارند در این شهر به فعالیت مشغول باشند تاجایی که همواره اعزام پزشک به مناطق محروم از سوی وزارت بهداشت همواره به یک مشکل جدی برای این وزارتخانه بوده است.
هاشمی تصریح کرد: وزارت بهداشت در دولت یازدهم همواره تلاش کرده تا بهداشت و درمان به طور مساوی در مناطق محروم تسری یابد و همه مردم بتوانند از امکانات پزشکی بهره مند شوند اما همچنان در این زمینه با مشکل مواجه هستیم. وی یادآور شد: به نظر می رسد باید تمهیدات ویژه ای اندیشیده شود تا پزشکان به صورت مقیمی بتوانند به مناطق کمتربرخودار خدمات ارایه دهند؛ چراکه اکنون کمبود جدی در حوزه پزشکی وجود ندارد و آنچه که نگران کننده است عدم توزیع مناسب پزشکان در مناطق مختلف کشور است.
هاشمی تاکید کرد: ناگفته نماند که پزشکان نیز باید همکاری مناسبی با وزارت بهداشت داشته باشند چراکه در برخی موارد وزارت بهداشت به جهت عدم همکاری پزشکان نمی تواند کاری از پیش برند و همین امر باعث می شود برنامه ریزی های وزارت بهداشت نیز بی نتیجه باقی بماند.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: باید در دراز مدت نیروی انسانی مناسب آموزش و تربیت شوند و براساس آن خروجی برخی رشته ها در حوزه پزشکی افزایش یابد از سویی دیگر در کوتاه مدت نیز باید با همکاری سازمان نظام پزشکی پزشکان را ترغیب کرد تا بخشی از تعهدات اجتماعی و اخلاقی خود را در نقاط مختلف کشور اجرایی کنند.

منبع: خانه ملت

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

حمله به پزشکان

ماجرای ادامه‌دار ضرب و شتم پزشکان

خبرگزاری فارس: شریک بهترین خاطرات زندگیمان هستند، یادت هست؟ وقتی این و پا و آن پا …