خانه / پوست و مو و زیبایی / تزریق بوتوکس

تزریق بوتوکس

استفاده از آمپول بوتوکس جهت از بین بردن چین و چروکها در نواحی که عضلات زیر باعث چروک گردیده اند ، می باشد .
این آمپول دارای اثری در حدود ۶-۴ ماه می باشد و پس از این مدت عضلات دوباره فعالیت خود را از سر می گیرند . معهذا به علت آنکه در طی این مدت عضلات استفاده نشده اند لذا ممکن است عادتهای استفاده از این عضلات کمتر گردد .

بوتوکس جهت چه نواحی قابل مصرف است؟
البته موارد مصرف متعددی دارد اما به جهت زیبایی و از بین بردن چین و چروکها ، عمده آن در نواحی چین اخم و عضلات آن به عبارتی خط اخم ، از بین بردن و یا کم کردن چین ناحیه کنار پلکها میباشد . البته مواردی از درمان نواحی خط خنده (چین کنار لب ) هم ذکر شده است و یا از بین بردن چین ناحیه گردن هم ذکر شده است اما مصارف آن در این نواحی کمتر است .

آیا آمپول بوتوکس عوارضی هم دارد؟
همانند هر روش دیگر می تواند تزریق اشتباه آن عوارضی  داشته باشد . مثلاً افتادگی پلک ، افتادگی لب و … اما اگر به درستی تزریق گردد و فرد متقاضی این اقدام به خوبی انتخاب گردد عوارض کم خواهد بود .
یک آمپول بوتوکس را برای چند نفر می توان استفاده کرد؟
بستگی به محل های نیازمند تزریق دارد مثلاً اگر فردی فقط بری ناحیه اخم بخواهد مسلماً میزان آن برای چهار نفر هم قابل تزریق است . اما اگر فردی نواحی اخم ، چین کنار چشم ، چین پیشانی و ناحیه غبغب را بخواهد فقط برای یک نفر باید مصرف گردد .

آیا تزریق بوتوکس در مورد چین های بسیار عمیق موثر است؟
اگر چین خیلی عمیق باشد با تزریق بوتوکس عمق ان کم می شود اما ممکن است کاملاً از بین نرود و لذا ممکن است بعداً نیاز به تزریق یک ماده پر کننده همانند ژل یا چربی باشد .
آیا تزریق مکرر بوتوکس در فواصل کوتاه مناسب است؟
اگر که فردی بوتوکس تزریق کند در فاصله کمتر از ۳ ماه تزریق بعد توصیه نمی شود چرا که می تواند باعث مقاوم شدن فرد در مقابل تزریق های بعدی گردد .

شروع اثر  بوتاکس چگونه است؟
از زمان تزریق ، حدود ۱۲ ساعت تا ۳ روز بعد اثر آن شروع می شود و نا حدود ۱۴-۱۰ روز به حداکثر اثر خود می رسد .
موقع تزریق بوتوکس چه احتیاطاتی را باید رعایت کرد؟ 
بعد تزریق بوتوکس ،احتیاج به ماساژ ناحیه نیست اما باید عضلاتی را که در آن تزریق انجام شده مر تباً تا چند ساعت منقبض کرد تا دارو جذب آن عضله شود و از آنجا به نواحی دیگر مهاجرت نکند .

آیا برای تزریق بوتوکس سن خاصی وجود دارد؟
خیر . این مسئله بستگی به چین و چروک ها و پیدایش نقاط ترک خوردگی پوست دارد اما مسلماً در سنین پایین که عضلات هنوز باعث چین و چروک نشده اند توصیه نمی شود ولی در سنین خیلی بالا هم که ترک ها خیلی عمقی شده اند تزریق آن به تنهایی نتایج رضایت بخشی نخواهد داشت .
آیا در مان میگرن هم با این دارو صورت می پذیرد؟
دیده شده است در مواردی ، افرادی که دچار سر درد میگرنی بوده اند و به آنها بوتوکس تزریق شده ، سر درد آنها هم بهبودی داشته است که بیشتر در مورد تزریق ناحیه اخم است ور در حال حاضر هم تحقیقات وسیعی در موارد در مان آن با بوتوکس وجود دارد اما برای نتایج مطمئن هنوز اظهار نظر زود است .

مقاله اصلی را در اینجا ببینید

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

تعرفه خدمات زیبایی

تعرفه خدمات زیبایی را طبق تعرفه های معمول در ادامه می بینید، گستره خدمات زیبایی …