خانه / اخبار پزشکان / تشکیل مجمع ملی سلامت با حضور رئیس‌جمهوری

تشکیل مجمع ملی سلامت با حضور رئیس‌جمهوری

محمدهادی ایازی با اعلام این مطلب گفت: مجمع ملی سلامت با هدف افزایش مشارکت بخش‌های مختلف دولتی و غیر دولتی تشکیل شده است. اعضای شورای سلامت کشور، اعضای شورای سلامت استان‌ها، انجمن‌های علمی و خیریه‌های حوزه سلامت در جلسات این مجمع حضور دارند و سیاست‌های سلامت هر سال در این مجمع سالانه اعلام می‌شود.
ایازی افزود: امیدواریم رئیس دولت به عنوان رئیس شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در هر دوره و همه ساله، سیاست سلامت را تعیین و به استانداران و فرمانداران و دیگر دستگاه‌های مرتبط ابلاغ کند.
وی افزود: مجمع ملی سلامت در کشورهای پیشرفته هم تشکیل شده است و جز تجربیات موفق در افزایش مشارکت بین بخشی به حساب می‌آید. معاون اجتماعی وزیر بهداشت افزود: موضوع مهم این است که مدیران استانی مصوبات شورای سلامت کشور را اجرایی و زمینه‌های اجرای آن را فراهم کنند. از این جهت در مجمع ملی سلامت، رئیس جمهوری به عنوان رئیس شورای عالی سلامت و امنیت غذایی شرکت و سیاست‌های سلامت را به استانداران ابلاغ می‌کند.
ایازی به امضای تفاهمنامه بین وزیر بهداشت با وزیر آموزش پرورش در بحث مشارکت بین بخشی اشاره کرد و گفت: وزیر بهداشت با وزیر آموزش و پرورش در مورد بوفه مدارس تفاهم‌نامه‌ای را امضا کرده و قرار است پنج قلم از مواد خوراکی مضر مانند چیپس و پفک در بوفه مدارس توزیع نشود. وی گفت: بازرسان وزیر بهداشت نیز در بازرسی‌هایی که از مدارس داشته‌اند گزارش دادند که این موضوع در ۹۵ درصد مدارس اجرایی شده است.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت ادامه داد: مشارکت بین بخشی در حوزه سلامت به نتایج مثبتی چون افزایش بهره‌وری، ایجاد وحدت و یگانگی، تحول و دگرگونی، توسعه پایدار و سهیم شدن همه مردم در پذیرش مسئولیت در زمینه سلامت منجر می‌شود.
وی افزود: بسیاری از دستگاه‌ها در حوزه سلامت با وزیر بهداشت همکاری خوبی دارند و در این راستا تفاهم‌نامه‌هایی با وزیر جهاد و کشاورزی، وزیر راه و شهرسازی و شهرداری‌ها امضا شده است که می‌تواند به رفع مشکلات حوزه سلامت کمک‌های زیادی کند. ایازی یادآور شد: باید به این باور برسیم که با ایجاد نگاه مشترک و همگرایی همه‌جانبه‌ در برنامه‌ریزی و با مشارکت همه نهادهای مرتبط با سلامت مردم و آموزش‌های صحیح و به موقع، می‌توانیم در تسریع تحقق سلامت جامعه گام برداریم.
ایازی گفت: تامین و ارتقاء سطح سلامت در جامعه علاوه بر تلاش‌های حاکمیت و دولت، یک وظیفه همگانی و نیازمند مشارکت بین بخشی است. معاون اجتماعی وزیر بهداشت افزود: ۶۲۰ سازمان مردم نهاد و ۸۵۰ خیریه در حوزه سلامت فعال هستند و بسیاری از بیمارستان‌ها، خانه‌های بهداشت و مراکز درمانی توسط خیرین در کشور ایجاد شده‌اند.

منبع: سپید آنلاین

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

حمله به پزشکان

ماجرای ادامه‌دار ضرب و شتم پزشکان

خبرگزاری فارس: شریک بهترین خاطرات زندگیمان هستند، یادت هست؟ وقتی این و پا و آن پا …