خانه / اخبار پزشکان / تمام حواشی پیرامون انتشار کلیپ توهین آمیز علیه جامعه پزشکی

تمام حواشی پیرامون انتشار کلیپ توهین آمیز علیه جامعه پزشکی

قداست جامعه پزشکی با انتشار کلیپ های موهن خدشه دار نمی شود

مدیرعامل بیمارستان لاله تهران ضمن اظهار تاسف از انتشار کلیپ موسسه فرهنگی آرمان مدیا گفت:قداست و شان جامعه پزشکی در این حد نیست که بخواهد به خزعبلاتی مانند این کلیپ پاسخ دهد.

دکتر کوروش شمیمی نوری مدیرعامل بیمارستان لاله تهران در گفت و گو با خبرنگار نظام پزشکی درخصوص کلیپ منتشر شده از سوی موسسه آرمان مدیا مبنی بر اینکه پزشکان دزدترند یا خودروسازان ؛ بیان داشت : انتشار چنین کلیپ هایی مایه خجالت جامعه است و توسط افرادی صورت می گیرد که از نظر درک اجتماعی در سطح پایینی قرار دارند.

وی افزود : طی چند سال اخیر حرمت شکنی های زیادی علیه جامعه پزشکی انجام شده است و زمانی که مسوولان وزارت بهداشت بدون تفکر به جامعه پزشکی حمله می کنند دیگر جایی برای اعتراض نسبت به این کلیپ باقی نمی ماند.

وی با بیان این که حرمت امامزاده را متولی باید نگه دارد ، ادامه داد : زمانی که خود متولیان در رسانه های مختلف اعلام می کنند که هر کس شکایتی از جامعه پزشکی دارد به فلان سامانه  اطلاع دهد تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود طبیعی است که هر کس به خود اجازه می دهد به نوعی حرمت و قداست جامعه پزشکی را زیر سوال ببرد.

مدیرعامل بیمارستان لاله تهران با بیان این که موارد مطرح شده در این کلیپ خزعبلاتی بیش نیست ، اظهار داشت : حرمت ، شان و قداست پزشکان در حدی نیست که دهن به دهن افرادی شوند که از درک اجتماعی قابل محاسبه ای برخوردار نیستند.

شمیمی تصریح کرد :  بزرگی و قداست پزشکی بالاتر از این است که بخواهیم به این حرکات زشت و زننده جوابی دهیم زیرا این افراد سعی دارند با انتشار چنین کلیپ هایی خود را مطرح کنند اما شان جامعه پزشکی بسیار بالاتر از این است که با انتشار چنین  کلیپ هایی زیر سوال برود.

توهین به جامعه پزشکی پذیرفته نیست / با خاطیان برخورد شود

رییس انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه ایران با بیان این که جامعه بیهوشی از انتشار کلیپ موسسه فرهنگی آرمان مدیا بسیار متاسف و متاثر است ؛گفت : این نوع توهین ها به جامعه پزشکی پذیرفته نیست و قاطعانه خواستار برخورد با آن هستیم.

دکتر علیرضا سلیمی در گفت و گو با خبرنگار نظام پزشکی ضمن ابراز تاسف از انتشار کلیپ توهین آمیز علیه جامعه پزشکی بیان داشت :  انتشار  این نوع کلیپ ها جوی را در جامعه ایجاد می کند که  مردم اعتماد خود را نسبت به جامعه پزشکی از دست بدهند که متعاقبا بر روی کیفیت و کارکرد پزشکان هم تاثیرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به این که این نوع بی حرمتی ها نسبت به جامعه پزشکی لطمه های جبران ناپذیری را به  دنبال دارد که در نهایت متوجه بیماران می شود افزود : خواستار برخورد قاطع مسوولان با خاطیان هستیم و باید به طور جدی این مساله پیگیری شود.

وی با بیان این که هجمه علیه پزشکان بازتاب خوبی در جامعه ندارد ادامه داد:  باید این مساله در سطح کلان پیگیری و رسیدگی شود و همانطور که برای سایر صنوف و لباسها درجامعه احترام قائل هستیم باید شان و قداست جامعه پزشکی نیز حفظ شود.

رییس انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه ایران با تاکید بر این که همه جوره نسبت به بی حرمتی و توهین به جامعه پزشکی حساس هستیم تصریح کرد : انجمن بیهوشی ایران در کنار جامعه پزشکی و سازمان نظام پزشکی بوده و راسا این مساله را پیگیری می کند .

به گفته سلیمی باید انگیزه این توهین کالبد شکافی شود تا مشخص شود بطور تصادفی اقدام به انجام این کار کرده اند یا انگیزه ای عمیق در پشت آن نهفته است که در هر صورت نسبت به آن بی تفاوت نبوده و خواستار پیگیری و برخورد از سوی مسوولان هستیم.

توهین هزینه ندارد/جامعه و نهادهای قانونی با بی اخلاقی ها برخوردکنند

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر این که جامعه پزشکی همواره کار خود را به درستی انجام می دهد گفت : وقتی توهین هزینه ندارد هر کس به خود اجازه می دهد در مورد هر موضوع و هر صنفی با یا بدون قصد نظر داده و برنامه بسازد.

دکتر علی جعفریان در گفت و گو با خبرنگار نظام پزشکی در خصوص کلیپ منتشر شده علیه جامعه پزشکی در فضای مجازی اذعان داشت : انجام این نوع کارها کوچکترین تاثیری د رارتباط مردم و جامعه پزشکی ندارند زیرا پزشکان کار خود را متعهدانه انجام می د هند و مردم نیز خدمتگزاران خود را به خوبی می شناسند.

وی بااشاره به اینکه جو حاکم بر جامعه به گونه ای است که هر کس به خود اجازه می دهد با یا بدون اطلاع و با یا بدون قصد از هر موضوعی برنامه ساخته یا اعمال نظر کند ، افزود : این کار خلاف اخلاق رسانه ای و حرفه ای برای هر قشر و صنفی است و باید گفت اخلاق عمومی جامعه آن را نمی پسندد.

وی ادامه داد : وقتی با طرح یک سوال به خود اجازه می دهیم برنامه ای را شروع کنیم که از اساس اشکال دارد نتیجه اش این می شود که در جامعه کسی به دیگری احترام نگذارد و این خلاف اخلاق عمومی است .

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر این که انتشار این کلیپ را خیلی صنفی نمی دانم ، ابراز داشت : این نوع کلیپ ها ممکن است برای هر قشری ساخته شود که  نشان از انحطاط اخلاقی دارد .

جعفریان با اشاره به این که سازمان نظام پزشکی در دفاع از حقوق صنفی پزشکان به طور حتم این مساله را مورد پیگیری قرار می دهد ، خاطرنشان کرد : مهمتر از برخورد قاطع با این بی اخلاقی ها ، آگاهی مردم نسبت به خدمات جامعه پزشکی  است و این که کسی نمی تواند با انتشار این نوع فیلم ها اعتماد بین پزشکان و بیماران را از بین ببرد و شاید بهتر باشد خود جامعه و نهادهای قانونی با  این مساله برخورد کنند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به این مطلب که این نوع هتاکی ها علیه جامعه پزشکی برنامه ریزی شده است گفت : انتشار این نوع کلیپ ها پیگیرد قانونی دارد و با نهادهای قانونی در این رابطه رایزنی می کنیم.

محمدنعیم امینی ‌فرد در گفت و گو با خبرنگار نظام پزشکی ضمن ابراز تاسف از انتشار کلیپ توهین آمیز علیه جامعه پزشکی اظهار داشت: برخی گروهها در صدد هستند تا حرمت شکنی را رواج داده و بی اعتمادی نسبت به پزشکان را به جامعه القا کنند و این درحالی است که پزشکی قداست دارد .

وی افزود : اگر اعتماد بین مردم و جامعه پزشکی از میان برود ،کنترل مسائل سخت بوده و برخی از این جو حاکم سوء استفاده خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه این نوع هتاکی ها علیه جامعه پزشکی کاملا برنامه ریزی شده است ، تصریح کرد: متاسفانه برخی برای رسیدن به اهداف برنامه ریزی شده خود گروههای مرجع از جمله پزشکان را مورد هدف قرار می دهند و با رواج بی حرمتی در جامعه مردم را نسبت به آن ها بدبین می کنند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر این که این توهین به جامعه پزشکی مردود بوده و قطعا آن را محکوم می کنیم خاطرنشان کرد : انتشار این کلیپ توهین آمیز پیگیرد قانونی دارد و باید سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت نیز این مساله را مدیریت و پیگیری کنند.

وی اذعان داشت : کمیسیون بهداشت نیز با مجلس و نهادهای قانونی رایزنی های لازم را برای محکوم کردن این توهین علیه جامعه پزشکی انجام می دهد.

“دزدی” تهمت به جامعه پزشکی است / مسوولان قضایی برخورد کنند

رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با اشاره به محتوای کلیپ منتشرشده در فضای مجازی علیه جامعه پزشکی گفت : لقب دزد تهمت به جامعه پزشکی است که باید مسوولان قضایی با رصد این کلیپ این موسسه به اصطلاح فرهنگی را تحت سوال قرار دهند.

دکتر ایرج خسرونیا در گفت و گو با خبرنگار نظام پزشکی با اشاره به  این که وقتی مسوولان از تریبون رسمی جامعه پزشکی را زیر سوال می برند ، هر کس به خود اجازه می دهد تا نسبت به این قشر فرهیخته بی حرمتی کند ، اظهار داشت : نمی گوییم صد در صد جامعه پزشکی سالم هستند اما این قشر هم مانند وکلا ، قضات و سایر صنوف از اشتباه مبرا نیست و اگر برخی در این صنف تخلف می کنند نماینده بقیه نیستند و نباید کل این جامعه را زیر سوال برد.

وی با بیان این که انتشار این هتاکی ها انگیزه کار کردن را از پزشکان می گیرد افزود: با از بین بردن اعتماد بین بیمار و پزشک مشکل بزرگی در جامعه بوجود می آید و دیگر نه پزشکان کیفیت کارشان مانند گذشته خواهد بود و نه بیمار با اطمینان خاطر درمان خود را به دست پزشک می سپارد.

رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با تاکید بر اینکه این نوع حرمت شکنی ها سبب می شود تا  کیفیت فدای هجویات شود، تصریح کرد : پزشکان با جان مردم سرو کار دارند و چگونه مسوولان این نوع هتاکی ها را رصد کرده و پاسخی به تهمت ها نمی دهند در حالی که حق جامعه پزشکی نیست که اینگونه مورد هجمه قرار گیرد.

خسرونیا با بیان این که برخی سعی دارند با انتشار این نوع کلیپ ها جامعه پزشکی را سخیف جلوه دهند اذعان داشت : باید جلوی انتشار این نوع کلیپ ها از سوی موسساتی که تحت عنوان کار فرهنگی اقدام به ساخت چنین فیلم هایی می کنند ؛ گرفته شود تا به راحتی این اجازه را به  خود ندهند که صنفی را دزد بنامند.

منبع: سازمان نظام پزشکی

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

حمله به پزشکان

ماجرای ادامه‌دار ضرب و شتم پزشکان

خبرگزاری فارس: شریک بهترین خاطرات زندگیمان هستند، یادت هست؟ وقتی این و پا و آن پا …