خانه / پوست و مو و زیبایی / جراحی پلاستیک گونه یا پروتز گونه

جراحی پلاستیک گونه یا پروتز گونه

جراحی پلاستیک گونه یا پروتز گونه به دلیل تاثیر به سزای گونه ها در زیبایی صورت، باعث شده افراد زیادی به ایجاد تغییر در شکل گونه ها تمایل داشته باشند که راضی نبودن از ظاهر،به دلایل ژنتیکی یا ایجاد تروما و آسیب هایی مثل تصادف و ضربه از عوامل این درخواست هستن.

روش های تهاجمی و غیر تهاجمی زیادی برای ایجاد این تغییرات وجود دارد، پروتز گونه و جراحی پلاستیک برای تغییر دائمی و تزریق بوتاکس و ژل جهت تغییر کوتاه مدت و بدون جراحی در شکل وفرم صورت و گونه ها استفاده می شود.

جراحی پلاستیک گونه گذاری

یک راه حل دائمی برای گونه گذاری، جراحی استخوان گونه است. این پروسه برای همه ی افراد مناسب نیست و بیشتر بر روی افرادی که در اثر سانحه و یا ضربه، استخوان گونه ی آن ها دچار تغییر شکل شده است، انجام می شود.در صورتی که تغییرات بیشتری برای زیبایی شخص لازم باشد، مانند به عقب راندن استخوان فک، پزشک جراح  زیبایی می تواند در خلال این عمل اقدامات لازم را انجام می دهد. در این پروسه نیز تمامی برش ها در داخل دهان انجام می شود. این روش دائمی بوده و نمی توان به راحتی تغییرات ناشی از آن را حذف کرد و یا شرایط را به حالت اولیه بازگرداند.

 

پروتز گونه

هدف از عمل پروتز گونه، ایجاد برجستگی و قوس روی گونه است. روش انجام کار هم از طریق ایجاد برش هایی در داخل دهان می باشد و با قرار دادن ایمپلنت هایی با انواع مختلف شامل سیلیکون، گورتکس و مدپور-پورکس و دراندازه ها و شکل های مختلف، انجام می شود. انتخاب ایمپلنت مناسب به انتخاب جراح بستگی دارد.

درخلال جراحی پروتز گونه، در داخل دهان برش هایی ایجاد می شود و ایمپلنت ها در محل مورد نظر با استفاده از پیچ هایی محکم می شوند.

 

این عمل سرپایی نیست و به وسیله بیهوشی کامل انجام می شود و مراقبت های بعد از عمل شامل شستشوی مداوم دهان و بخیه ها، برای سه الی چهار بار در روز به شدت،می باشند. همچنین پزشک می تواند مصرف آنتی بیوتیک هایی را جهت جلوگیری از عفونت تجویز کند.

ماندگاری این روش بسیار بالا می باشد و پس از قرار گرفتن ایمپلنت ها در جای خود، بیمار تفاوتی را میان آن ها و بافت اصلی استخوان احساس نمی کند. در صورت نارضایتی و یا ایجاد هرگونه تغییر، پروتز ها با یک عمل جراحی ساده برداشته می شوند.

هزینه انجام جراحی به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل پزشک، منطقه کلینیک و عوامل دیگر دارد ولی با یک دید کلی، هزینه انجام عکل پروتز گونه حدود ۳٫۵ تا ۸ میلیون تومان هزینه دارد.

 

 

 

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

تعرفه خدمات زیبایی

تعرفه خدمات زیبایی را طبق تعرفه های معمول در ادامه می بینید، گستره خدمات زیبایی …