خانه / پوست و مو و زیبایی / درمان لیزری اسکارهای آکنه

درمان لیزری اسکارهای آکنه

مقدمه:
اسکارهای نازیبای اکنه هر جوانی را به وحشت می افکند زیرا راه حل درمانی قطعی ندارد .در سالهای اخیر اختراع دستگاه لیزر فراکشنال دی اکسید کربن  و یا اربیوم  می تواند راه حل موثری در این راستا باشد دراین روش توسط  لیزر،لایه سطحی پوست به شکل ستونی در مقاطعی از پوست ازبین میرود .پوست اطراف این ستون های حرارتی سالم می ماند و این امر موجب تسریع روند ترمیم پوست  می گردد..

از آنجائیکه سد دفاعی پوست در طی لیزر های مدرن که تحت نام NON ABLATIVEهستند ؛ دست نخورده باقی می ماند، بنابراین فعالیت پوست حفظ میگرد د و خیلی سریع بیمار به زندگی عادی بازگشته،  ضمن آنکه با تحریک ساخت الیاف کلاژن سبب استحکام و صاف شدن ناصافی های سطح پوست می شوند.

در اسکارها پدیده تخریب بافت همبند اتفاق می افتد .درمان به موقع آکنه با انتی بیوتیکها و ایزوترتینویین می تواند پیشگیری از بروز اسکار نماید. کاربرد این تکنیک در موارد دیگری از جمله اسکار یا جای جوش  یاحای جراحی و سوختگی،  پیری پوست ، تغییرات رنگی پوست، منافذ باز پوستی، افزایش قوام  پوست خطوط کشش پوستی (استریا) و جوانسازی پوست نیز کاربرد دارد.

روش انجام و پیگیری:
پوست با گزیلوکایین بی حس شده و سپس امواج حرارتی تشعشع می شود. ۳-۷ روز اریتم و التهاب به شکل دلمه و قرمزی روی بشره است ولی با مصرف پمادهای ترمیمی سریعتر به حالت عادی خود برمی گردد.قرص اسیکلوویر (ضد تبخال)نیز برای موارد مستعد تا ۵ روز قابل توصیه است.

گاهی قرمزی خفیفی تا ۲ ماه طول می کشد. در مواردی که فرد آکنه فعال دارد، باید ابتدا آکنه را درمان نمود.هر فرد به جلسات  متعددی نیاز دارد (بین ۳-۶ جلسه معمول و متداول است) و فواصل جلسات عموماً  ماهانه می باشند. 

مطالب مرتبط :

مقاله اصلی را در اینجا ببینید

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

تعرفه خدمات زیبایی

تعرفه خدمات زیبایی را طبق تعرفه های معمول در ادامه می بینید، گستره خدمات زیبایی …