خانه / پزشکی / دود سیگار برای نوزادان متولد نشده …

دود سیگار برای نوزادان متولد نشده …

دود سیگار برای نوزادان متولد نشده خطرناک است

پدران آینده باید سیگار کشیدن را ترک کنند تا فرزند آن ها با خطر روبه رو نشود.

دود سیگار برای نوزادان متولد نشده خطرناک است
دود سیگار برای نوزادان متولد نشده خطرناک است

محققان دانشگاه ناتینگهام متوجه شدند زنانی که در دوره بارداری در برابر دود سیگار قرار می ‌گیرند با احتمال ۲۳ درصد بیشتر فرزندشان مرده به دنیا می ‌آید و با احتمال ۱۳ درصد بیشتر نوزادشان به نقص‌ های مادرزادی دچار می ‌شود.

این نتایج با بازبینی ۱۹ مطالعه مختلف که در سراسر جهان انجام شده بود به دست آمد.

یکی از کارشناسانی که در این طرح شرکت داشته در این باره گفت: زنان باردار باید به طور جدی در مورد خطرات دود سیگار آگاه باشند.

این مطالعات قبلا در کشورهای آمریکای شمالی، آمریکای جنوبیف آسیا و اروپا انجام شده است.

تمام این مطالعات روی زنانی انجام شده بود که خودشان سیگار نمی‌ کشیدند اما در معرض دود سیگار اطرافیان خود مانند همسرشان بودند.

تمام این تحقیقات اثبات می‌ کند که زنانی که همسر یا اطرافیانشان بیش از ۱۰ سیگار در اطراف او می‌ کشند خطر را به طور قابل توجهی افزایش می ‌دهند.

محققان اعلام کردند پدران آینده که سیگار می ‌کشند باید بیشتر در مورد خطرات دود سیگارشان برای نوزادی که هنوز متولد نشده است آگاه باشند.

دود سیگار می ‌تواند خطراتی مانند کاهش شدید وزن در هنگام تولد، تولد زودرس و برخی از انواع دیگر نواقص مادرزادی مانند مشکلات قلبی را افزایش دهد.

دکتر جو بئوناردیبی که این تحقیقات را انجام داده است در این باره گفت: چیزی که ما نمی‌ دانیم، این است که آیا این عوارض در اثر دود سیگاری است که مادر در طول دوره بارداری استنشاق می‌ کند یا عوارضی است که در اثر کشیدن سیگار روی کیفیت اسپرم پدران اثر می ‌گذارد. شاید هم هر دو مورد در این زمینه تاثیرگذار باشند.

او در این باره گفت: هنوز هم باید تحقیقات بیشتری در این باره انجام شود، اما به هر حال نکته مهم این است که مردانی که همسرشان باردار است باید هرچه سریع ‌تر سیگار کشیدن را ترک کنند.

 

اخبار سلامت داکتاپ

درباره ی خبرنگار داک تاپ

همچنین ببینید

سکسولوژی و سکسولوژیست

سکسولوژیست

به احتمال زیاد این واژه شما را به یاد نوشته های غیر علمی و غیر …