خانه / اخبار پزشکان / راه‌اندازی نخستین مقطع تحصیلی طب توانبخشی در کشور

راه‌اندازی نخستین مقطع تحصیلی طب توانبخشی در کشور

سیدمسعود رایگانی متخصص طب توانبخشی و رییس انجمن طب توانبخشی ایران گفت: مقطع فلوشیپی طب توانبخشی برای نخستین بار در ایران توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی راه‌اندازی و از سال نو آماده پذیرش متقاضیان می‌شود.
وی با تاکید بر جذب تنها یک دانشجوی مقطع فلوشبپی طب توانبخشی افزود: به طور کلی در تمامی رشته های علوم پزشکی برای جذب در اولین نوبت تحصیلات تکمیلی همچون فلوشیپی معمولا یه نفر دانشجو پذیرش می شود که به مرور زمان تعداد دانشجویان مشتاق به ادامه تحصیل افزایش می‌یابد.
رایگانی با بیان اینکه باید مقطع فلوشیپی توانبخشی خیلی پیش از این‌ها به صورت کامل راه اندازی می‌شد، اظهار داشت: البته کم اطلاعی مردم و ناآگاهی عموم جامعه به علت اینکه طب توانبخشی رشته نسبتا تازه ای است، تبیین این دوره فلوشیپ را به تعویق انداخت.
گفتنی است دوره های تکمیلی از جمله مقطع فلوشیپی به طور طبیعی در همه کشورها و شهرها براساس نیازسنجی های جامعه و ضرورت آنها شکل می گیرد که در این میان تمهیدات لازم برای راه اندازی فلوشیپی در همه رشته‌های تخصصی قوانین و ضوابط خاصی را می طلبد که بستگی به میزان تاثیر رشته تحصیلی در سلامت افراد، گسترش حیطه فعالیت های هر رشته در میان عموم افراد و استقبال چشمگیر به همراه مراجعات بالا و مکرر بیماران به متخصصان دارد.
منبع: باشگاه خبرنگاران

جهت مشاهده لیست پزشکان توانبخشی و طب فیزیکی عضو داک تاپ اینجا را کلیک کنید.

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

پارستزی

پارستزی یا گزگز و مورمور شدن اندام ها نشانه ی چه بیماریهایی می تواند باشد و چه درمانی دارد؟