خانه / اخبار پزشکان / راه‌اندازی پرتال دارویی به‌منظور کنترل و مصرف بهینه دارو

راه‌اندازی پرتال دارویی به‌منظور کنترل و مصرف بهینه دارو

محمدرضا دری دبیر انجمن داروسازان تهران با اشاره به اینکه راه‌اندازى پرتال دارویى گامی در جهت کنترل آمار مصرف دارو در کشور است، اظهار داشت: وجود این پرتال سبب می‌شود تا واردات و توزیع دارو کنترل شده و قبل از این که دارو به دست بیمار برسد از قاچاق یا تقلبی بودن آن مطلع شد.
وی افزود: این پرتال که در راستای ارائه خدمات الکترونیک به مردم است، موجب می‌شود تا شیوع بیماری‌ها در نقاط مختلف کشور با توجه به داروهای تجویز شده و حتی پزشکانی که بیش از حد دارو تجویز می‌کنند، شناسایی شوند.
دری درخصوص تاییدیه داروها تصریح کرد: شرکت‌های وارداتی و توزیع کننده با استفاده از این پرتال و ارسال کد اصالت می‌توانند تاییدیه داروها را مشاهده کنند تا در صورتی که دارو از مبادی رسمی وارد نشده یا از اصالت لازم برخوردار نبود تهیه و خریداری نشود.
به گفته دبیر انجمن داروسازان تهران الکترونیکی شدن فرآیند تهیه و توزیع و عرضه دارو به بیماران گام موثری در راستای کنترل و مصرف بهینه داروست که با اجرایی شدن آن و همچنین الکترونیکی شدن نسخ می‌توان علاوه بر کاهش هزینه‌ها و اشتباهات محتمل کیفیت ارائه خدمات دارویی به بیماران را تا حد قابل توجهی افزایش داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

آمپول نالوکسان مهناز افشار

آمپول نالوکسان

آمپول نالوکسان که در ویدئویی توسط مهناز افشار جهت جلوگیری از مرگ ناشی از سوء …