خانه / اجتماعی / روز مادر

روز مادر

تا روز مادر در سال ۱۳۹۶ مدت زیادی نمانده است، ۱۸ اسفند برابر با بیستم جمادی الثانی روز ولادت با سعادت حضرت فاطمه سلام الله علیها، روز مادر و روز زن است.

روز مادر

روز جهانی زن در روز ۸ مارس می باشد که به عنوان روزی که زنان برای احقاق حقوق خود و برداشتن محدودیت های جنسی گامی بزرگ برداشته اند جشن گرفته می شود. به جز روز جهانی زن در همه کشورها روزهای مختلف دیگری را به این مناسبت جشن می گیرند و در آن روز از مادران و زنان قدردانی می کنند.

همه ما میدانیم که در تمام فرهنگ ها از جمله فرهنگ ایرانی نقش زنان و مادر در خانواده و جامعه نقش بسیار مهم و پر رنگی می باشد، این روزها از تربیت فرزندان و گرمی و روشنی دادن به کانون خانواده گرفته تا شرکت در فعالیت های اقتصادی و اجتماعی همه و همه از حضور زنان تاثیر گرفته.

روز مادر

در این روز کودکان و فرزندان می توانند با هدیه ای هر چند کوچک مادر خانواده را خوشحال کنند. هدیه های روز مادر لازم نیست ارزش مادی زیادی داشته باشد و می تواند حتی کاردستی هایی باشد که خودشان ساخته اند. تنها چیزی که اهمیت دارد و برای مادر شما مهم است اینست که بداند شما به یاد او هستید و زحمات و تلاش های او را می بینید و سپاسگذار او هستید. پس این هدیه کوچک نشانه ای از توجه شما به اوست.

روز مادر

آقایان باید بدانند: اگر در یک سال گذشته فرصتی پیش نیامده تا به اندازه کافی به همسرتان توجه کنید، روز زن فرصت خوبیست تا رابطه خود را بازسازی کنید. در روز زن برای همسر خود گل بخرید و همراه کادویی مناسب غافلگیرش کنید تا بداند که حواس شما به او و حضور گرما بخشش هست. می توانید برای یک جشن کوچک و خانوادگی با کودکان و فرزندان خود هماهنگ شوید تا یک جشن کوچک و شاد به مناسبت روز مادر و زن داشته باشید.

روز زن

 

در انتها کادوهای پیشنهادی برای روز زن را برای شما می آوریم:

  • کادوی شما با توجه به خصوصیات، سن و سلایق همسرتان باید انتخاب شود
  • یکی از گزینه وسایل و ابزار های سلامتی هستند: لوازم و تجهیزات ورزشی، ست لباس ورزشی خوش رنگ، کفش ورزشی یا مخصوص پیاده روی و … . حتی می توانید برای او در در یک باشگاه و برای ورزشی که علاقه مند است ثبت نام کنید.
  • اگر همسر یا مادر هنر دوستی دارید انتخاب های زیادی پیش روی شماست: از تابلوهای زیبا تا بلیط یک کنسرت با خواننده مورد علاقه یا بلیط تئاتر، وسایل تزئینی، گلدان های زیبا و… .
  • اگر بسیار پر کار هستید و در طول روز فرصتی برای با هم بودن ندارید بهترین هدیه شما می تواند وقتتان باشد، پس یک روز خود را خالی کنید و با او باشد.
  • اگر همسر یا مادر شما به مکان های زیارتی علاقه دارد یک سفر زیارتی حتما خوشحالش خواهد کرد.
  • می توانید برای مادر یا همسرتان اگر هنوز به دنیای دیجیتال و موبایل های هوشمند وارد نشده، یک تبلیت یا گوشی جدید بخیر و طرز کار آن را نیز به او یاد دهید، مادر شما خوشحال خواهد شد که بتواند از طریق نرم افزار هایی مانند تلگرام با شما مرتبط شود.
  • لباس، جواهرات و وسایل آشپزخانه از دیگر پیشنهاد های ما می باشد، فراموش نکنید کادوی روز مادر و زن را با توجه به شناختی که از مادر یا همسرتان دارید تهیه کنید
  • پیشاپیش روز مادر و روز زن بر تمام خانم های عزیز ایرانی مبارک باد.

 

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

درمان cin1

درمان cin1

cin چیست؟ کلمه cin مختصر شده  Cervical intraepithelial neoplasia است و برای تغییرات سرطانی و …