خانه / دندانپزشکی / روش های سفید کردن دندان

روش های سفید کردن دندان

دندان های سفید باعث زیبایی میشوند که همه ی ما دوست داریم دندان هایی سفید داشته باشیم..

اما چگونه؟

 

روش های سفید کردن دندان
روش های سفید کردن دندان

روش های سفید کردن دندان :

۱-اولین پیشنهاد خبرنگار داک تاپ به شما مراجعه به دندان پزشک است

زیرا دندان پزشکان با استفاده از دستگاه ها و روش ها امن زیبایی را به دندان های شما باز میگردانند

۲-دومین روش پیشنهادی و بهترین روش استفاده از نمک است!!

بله نمک!! مقداری نمک رای درون ظرفی بریزید و مسواک خود را خیس کرده و به نمک بزنید. سپس دندان هایتان را به خوبی بشویید

مشاهده خواهید کرد که به طور شگفت انگیزی دندان های سفید و براق دارید!

۳- استفاده از پراکسید هیدروژن (یا آب اکسیژنه) :

این ماده کاملا طبیعی و غیرسمی که ترکیبی از مولکول‌های اکسیژن و آب است و می‌تواند به شیوه‌ای بی‌خطر دندانها را پاکسازی کند و برای بهداشت و سلامت کلی دندانها نیز مفید است.

استفاده از آب اکسیژنه این است که پودر ۳ درصد آن را در آب شیر به مقیاس ۵۰-۵۰ حل کرده و هر شب قبل از خواب دندانهایتان را با این محلول بشوئید. پس از چند هفته متوجه خواهید شد که دندان هایتان سفیدتر و روشن‌ تر شده‌اند.

 

 

سفید کردن دندان با میوه جات :

 

 

۱-توت فرنگی :

این میوه خوشمزه و پرطرفدار تابستانی به دلیل اینکه حاوی ماده‌ای موسوم به اسید مالیک است درسفید کردن دندانها نقش موثری دارد. برای بهره‌مند شدن بیشتر از این خاصیت توت فرنگی هفته یکبار دستورالعمل زیر را انجام دهید:

ابتدا یک عدد توت فرنگی را با یک قاشق غذاخوری جوش شیرین ترکیب کنید تا یک خمیر قرمز رنگ حاصل شود. این خمیر را روی مسواک قرار داده و آن را مدت ۵ دقیقه روی دندانهایتان بگذارید.

برای جلوگیری از پوسیدگی دندانها پس از ۵ دقیقه با یک مسواک استاندارد، دندانهایتان را بشویید تا هرگونه قندطبیعی از روی دندانهایتان پاک شود.

 

۲- خوردن کرفس و سیب

این دو خوردنی حاوی سلولزهای رشته‌ای هستند که مانند یک مسواک طبیعی می‌توانند به آرامی و بدون ضرر، دندانها را تمیز و سفید کنند. این خوردنی‌ها اثر رنگدانه‌های ناشی از مواد غذایی را از روی دندانها پاک می‌کنند.

 

۳- استفاده از پوست پرتقال و برگهای درخت برگ بو

این دو سفید کننده طبیعی دندانها که غیر معمول‌تر از بقیه موارد هستند می‌توانند رسوبات روی دندانها را تاحد زیادی برطرف کرده و دندانها را درخشان‌تر کنند شما می‌توانید به نوبت هر یک از آنها را به طور خشک یا به صورت پودر ترکیبی با یکدیگر روی دندانها بگذارید.

 

اخبار سلامت داکتاپ

درباره ی خبرنگار داک تاپ

همچنین ببینید

نگاه به بخش دهان و دندان به عنوان خدمات لوکس باید از بین برود

وزیر بهداشت گفت: شرکت های بیمه‌ای مسوولیت خود را در زمینه بهداشت و مسایل درمانی دهان و دندان فراموش کرده اند و نگاه به خدمات بهداشت دهان و دندان به عنوان خدمات لوکس و زیبایی باید از بین برود.