خانه / پزشکی / رونمایی از کتابی منحصربه فرد در زمینه جراحی مغز در ایران

رونمایی از کتابی منحصربه فرد در زمینه جراحی مغز در ایران

طی مراسمی، از کتاب ضربه‌های جمجمه و مغز تألیف دکتر یعقوب ترسلی استاد و جراح مغز و اعصاب در بیمارستان مهر پرده برداری گردید. این مراسم پنجشنبه ۱۸/۰۹/۹۵ در سالن اجتماعات بیمارستان مهر در حضور تعداد کثیری از جراحان مغز و اعصاب و رزیدنت‌های جراحی اعصاب و همکاران و پرستاران بیمارستان مهر و با حضور اصحاب رسانه‌ها برگزار گردید.

کتاب ضربه‌های جمجمه و مغز برای اولین بار در ایران آن هم در شکل بسیار پیشرفته در سطح جهانی چاپ می‌شود و شامل ۶ بخش و ۱۸ فصل و تقریبا ۳۰۰ عکس و طرح آناتومیکی و پاتالوژیکی منحصر به فرد است. نکته بسیار مهم در این کتاب آگاهی و هنرمندی مولف به نقاشی میکروسکوپی و علمی منحصراً در حیطه جراحی مغز و اعصاب است. بسیاری از نقاشی‌ها و طرح‌های آناتومیکی و میکروسکوپی استاد در کتاب‌های مشهور جراحی اعصاب در کشورهای آمریکا و اروپا دیده می‌شود.

در این کتاب هم با استفاده از نمونه‌های بیماران ایرانی تصاویر بی نظیر و کاملاً مستند چاپ شده است که نقش بسیار زیادی در رساندن مفاهیم به رزیدنت‌ها و همکاران جوان جراحی اعصاب خواهد داشت. استاد دکتر یعقوب ترسلی در بیمارستان مهر تهران به خدمات جراحی و عملی و آموزشی خود مشغولند و در آینده نزدیک کتاب به زبان انگلیسی چاپ خواهد شد.

در جلسه پرده‌برداری استادان پیشکسوت جراحی اعصاب، مدیران بیمارستان مهر، سخنانی در اهمیت این کتاب و زحمات ۶ ساله استاد دکتر یعقوب ترسلی به زبان آوردند که مورد تحسین و تأیید حضار قرار گرفت.

منبع: مشرق نیوز

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

دختر با این ویژگی ها مجرد می ماند

دختر با این ویژگی ها مجرد می ماند

تا به حال فکر کرده اید چرا بعضی افراد این همه طرفدار دارند ومحبوب همه …