خانه / بهداشت عمومی / زولبیا و بامیه قهوه ای و سوخته قابل مصرف نیست

زولبیا و بامیه قهوه ای و سوخته قابل مصرف نیست

هر سال با شروع ماه مبارک رمضان بازار زولبیا و بامیه داغ شده و مصرف آن زیاد می‌شود البته این سنت از سال‌های دور بین ایرانی‌ها مرسوم بوده و جزو معدود عاداتی است که همچنان با همان قوت ادامه دارد.

به گزارش وب دا؛ مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت نیشابور گفت: برنامه‌ریزی برای یک تغذیه صحیح در ایام ماه مبارک رمضان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا هم بتوان با جلوگیری از پرخوری و بدخوری ، اصل پرهیز را رعایت کرد و هم با تقسیم انرژی و کالری مورد نیاز از زیان‌های کمبود غذایی در امان بود.

مهندس نعمت الله معروفی افزود: زولبیا و بامیه که اغلب در سفره‌های افطار جایگاه ویژه‌ای دارد، در کنار طعم خوب و شیرینی که داشته ، اما برای سلامتی مضر است.

وی بیان داشت: مصرف زولبیا و بامیه به معنای مصرف قند با حجم زیاد بوده ، که همه می‌دانند مصرف بالای قند چه مضراتی برای سلامتی  داشته و موجب سیری زودرس می‌شود. به همین دلیل فرد نمی‌تواند دیگر مواد مورد نیاز بدن خود را تامین کند زیرا سیر شده و تمایل به خوردن غذا نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: چربی موجود در این ماده نیز زیاد است و همین موضوع سبب کندی تخلیه معده می‌شود که برای سلامتی مضر است.

معروفی اضافه کرد: بعضی از زولبیا و بامیه‌ها به صورت غیراستاندارد و غیربهداشتی تهیه می‌شوند و در تهیه آنها از روغن‌های مانده و فاسد و همچنین مواد اولیه رو به فساد استفاده می‌شود، که بسیار خطر ناک است ما می توانیم به هنگام خرید زولبیا و بامیه به رنگ آن توجه کنیم، هر چه زولبیا و بامیه قهوه‌ای‌تر و سوخته‌تر باشد نشانه مرغوبیت آن نیست، بلکه نشان دهنده این است که در روغن بیشتر جوشیده و حرارت بیشتری دیده و در نتیجه حاوی مواد سمی بیشتری است سعی کنیم  زولبیا و بامیه را از شیرینی فروشی‌های مطمئن تهیه کنند./۱۴۷/۲۰۵/۲۰۱

مقاله اصلی را اینجا ببینید

Love your fashion ideas here
rob kardashian weight loss How to Do a Lemon Detox

This look combines the best of both options
weight loss tipsNew York International Bridal Week April 2013
how to lose weight fast

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

افزایش روند آلودگی به شپش در کشور

رئیس اداره بیماری‌های منتقله از آب و غذا وزارت بهداشت گفت: روند آلودگی به شپش در کشور رو به افزایش است و تقویت آگاهی عمومی برای توقف این روند ضرورت دارد.