خانه / پزشکی / سکته مغزی دومین عامل مرگ ایرانی‌ها

سکته مغزی دومین عامل مرگ ایرانی‌ها

سیدامیر حجازی روز دوشنبه در نشست خبری نهمین کنگره بین المللی استروک، اظهار داشت: در کنگره امسال ٩٠ سخنرانی طی سه روز انجام می شود و ٩ کارگاه تخصصی و ۴ مناظره نیز قرگزار می شود.

وی افزود: به دنبال ایجاد یک پروپاگاندای علمی به کمک هنرمندان در زمینه استروک در سطح جامعه هستیم. حجازی ادامه داد: در کشور ما دومین عامل مرگ و میر، سکته مغزی است. به نظر می رسد با فرهنگ سازی می توان به جایی رسید که استروک از دومین عامل مرگ در کشور خارج و تبدیل به یک خاطره شود.
حجازی گفت: یکی از مشکلات سکته مغزی این است که آمار دقیقی در کشور وجود ندارد. وی با اعلام این مطلب که در دنیا هزینه بسیار سنگینی در زمینه استروک انجام می شود، افزود: مشکل روحی به واسطه مشکل تکلم بعد از سکته مغزی یکی از مشکلات بزرگ است.
دبیر علمی کنگره بین المللی استروک با بیان اینکه به نفع دولت ها و کشورهاست که در زمینه سکته مغزی، پیشگیری ها انجام شود، گفت: شایع ترین عامل سکته مغزی، فشار خون است. مطالعات نشان می دهد اگر شخصی فشار خون داشته باشد و نداند، احتمال ابتلا به سکته مغزی نسبت به سکته قلبی ۲ برابر است.
حجازی به موضوع ژنتیک در بروز سکته مغزی اشاره کرد و گفت: ژنتیک بسیار مهم است و در زمینه تاثیر آلودگی هوا روی سکته مغزی باید به آن توجه کرد.

منبع: مهر

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

دختر با این ویژگی ها مجرد می ماند

دختر با این ویژگی ها مجرد می ماند

تا به حال فکر کرده اید چرا بعضی افراد این همه طرفدار دارند ومحبوب همه …