خانه / بهداشت عمومی / شناسایی ۵۳کانون جدید آنفلوآنزای پرندگان/ واکسیناسیون ۳۷۲تن علیه این بیماری

شناسایی ۵۳کانون جدید آنفلوآنزای پرندگان/ واکسیناسیون ۳۷۲تن علیه این بیماری

محمدمهدی گویا گفت: در طول ایام نوروز ۹۶ از ۲۴ اسفند ۹۵ تا ۱۴ فروردین ۹۶ اقدامات اجرایی کنترل بیماری های واگیر در دانشگاه های علوم پزشکی کشور با هماهنگی مرکز مدیریت بیماری های واگیر انجام شد.
وی افزود: در بحث آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ۵۳ کانون جدید صنعتی و غیرصنعتی شناسایی و ۳۷۲ نفر در این کانون ها در برابر این بیماری واکسینه شدند. گویا افزود: تعداد ۵۸۰ نفر تحت پروفیلاکسی با اوسلتامی ویر و ۷۰۰ نفر نیز تحت مراقبت ۱۰ روزه قرار گرفتند.
گویا درخصوص ایمن سازی‌های انجام شده، بیان داشت: بیش از ۱۴ هزار ایمن سازی فلج اطفال و سرخک در پایگاه های مراقبت بهداشتی مرزی زمینی، دریایی و هوایی و سایر موارد ایمن سازی بیماری های عفونی واگیر در سراسر کشور در این مدت انجام شد.
گویا موارد حیوان گزیدگی را در ایام نوروز ۴۵۰۰ مورد اعلام کرد و گفت: در این خصوص نیز اقامات کامل مراقبتی شامل شستشوی زخم، پانسمان، ایمن سازی و سایر موارد لازم انجام شد. وی اظهار داشت: ۳۷ مورد نیز طغیان بیماری‌های گوارشی و تنفسی رخ داد که تمامی این طغیان‌ها توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی پاسخ داده شد.
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در پایان از آموزش پیشگیری از بیماری‌های واگیر به ۱۰۲۰۰۰ نفر که عمدتا مسافر و از اعضای کاروان راهیان نور بودند و در مرزهای کشور تردد داشتند، خبر داد.
منبع: وبدا

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

شپش سر و درمان آن

شپش سر چیست؟ شپش ( رشک سر ) از خون انسان تغذیه می­ کند و …