خانه / پوست و مو و زیبایی / (لاغری موضعی (اولتراسوند کاویتاسیون

(لاغری موضعی (اولتراسوند کاویتاسیون

این سیستم ها با اعمال امواج اولتراسوند با فرکانس پائین و شدت مناسب به بافتهای چربی انباشته شده در نقاط مختلف بدن نظیر شکم ،پهلو و ران باعث ایجاد نقاط کم فشار و پر فشار در مایعات درون بافت و سلولهای چربی و شکل گیری حبابهای حاوی بخاردر نقاط کم فشار می گردند این حبابها تا زمانی که در نقطه کم فشار قرار دارند رشد کرده و بزرگتر می شوند ولی به محض جابجایی و قرار گرفتن در نقطه پر فشار منقبض و فشرده شده و منفجر می شوند.

همانگونه که مطلعید انباشتگی چربیها در نقاط مختلف بدن تحت فرایند چاقی یا سلولیت دسترسی بدن از طریق خون و لنف برای مصرف آنها را حتی تحت ورزش و رژیم درمانی ،به شدت محدود می کند. به همین دلیل بسیاری از درمانهای لاغری و تناسب اندام بدنبال در هم شکستن این انباشتگی ها هستند.

به نظر می رسد سیستم کاویتاسیون در این خصوص قدرتمندترین باشد زیرا فروپاشی حبابهای حاصل از کاویتاسیون مانند بمبهای صوتی – حرارتی میکروسکپی ،در داخل بافت های چربی،امواج ضربه ای کوچک ولی بسیار قدرتمندی ایجاد می کنند که می تواند موجب در هم شکستن بافتهای چربی ،تکه تکه شدن چربی ها و حتی پاره شدن غشاء سلولهای چربی و در نهایت آزاد سازی آنها در داخل مایعات درون بافتی و لنف و نیز افزایش نفوذپذیری سلولهای چربی و انتشار تری گلیسرید ها و اسیدهای چرب از آنها شوند.بدین ترتیب چربی ها تری گلیسرید ها و اسیدهای چرب آزاد شده طی فرایند متابولیکی طبیعی بدن از موضع درمان تخلیه و مصرف خواهند شد.

این اثرات تحت آزمایشات کلینیکی و مطالعات علمی به اثبات رسیده و تایید شده اند بطوریکه حتی بعد از یک جلسه درمان همراه با درناژ لنفی کاهش قابل توجهی در اندازه دور کمر ثبت شده است.

کاربرد:
این سیستم ها بدلیل قدرت منحصر به فردی که در درهم شکستن توده های چربی دارند لذا در درمان چاقی و سلولیت و کاهش چربی های انباشته شده در نقاط مختلف بدن از جمله; دور کمر،شکم ،باسن،داخل و بیرون ران ها و زانوها و بطور کلی ایجاد تناسب اندام توسعه روز افزونی را تجربه می کنند.

عوارض احتمالی:
درمان با سیستم های کاویتاسیون عوارض خاصی را بدنبال ندارند مگر در موارد عدم رعایت پروتکل درمانی.

فواصل درمان:
فواصل یک هفته ای توصیه میشود.
تعداد جلسات درمانی:
بر اساس میزان BMI و ساختار مشکلات بیمار است (به طور مثال برای BMI 23 الی ۲۷ حدوداً ۵ الی ۶ جلسه)
-این درمان می تواند با درمانهای  RF-tightening همزمان اجرا شود .
-همراه سازی درمان با ورزش و رژیم و ماساژ نتایج بهتری ایجاد می کند.

موارد ممنوعیت کاویتاسیون:
بارداری ،شیردهی ، پیس میکر قلبی ، وجود پروتز یا ایمپلنت فلزی در موضع درمان ، نواحی حساس مانند سر و گردن ،نواحی نزدیک به استخوانها ، چشم و بیضه ها ،کانسر ،هر نوع عفونت فعال یا سیستمی ،بیماری کبد و کلیه ،بیماری CNS اختلالات عروقی ، وجود ضایعه در موضع درمان ،بالا بودن چربی خون ، اختلالات ارثی و موارد ناشناخته .

 

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

تعرفه خدمات زیبایی

تعرفه خدمات زیبایی را طبق تعرفه های معمول در ادامه می بینید، گستره خدمات زیبایی …