خانه / پزشکی / لزوم ارائه کیفی‌ترین خدمات درمانی به مردم

لزوم ارائه کیفی‌ترین خدمات درمانی به مردم

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در مراسم بهره برداری بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا(ع) مشهد افزود: مردم ما قدرشناس و قدردان زحمات و تلاشهای همه دست اندرکاران هستند.
وی موضوع سلامت را بسیار مهم توصیف و بیان کرد: اینکه وزیر بهداشت می گوید ۱۰ بیمارستان در همین چند روز گذشته افتتاح شده موجب خرسندی همه ماست لذا باید کاری کنیم که اجر مضاعفی داشته باشد و خداوند همه پزشکان و پرستاران را اجر مضاعف دهد. رئیس جمهوری همچنین به تجهیزات پیشرفته بیمارستان تازه تاسیس مشهد اشاره و بیان کرد: شاید کمتر بیمارستان دولتی باشد که با این زیبایی و تجهیزات تکمیل شده است. وی اظهار امیدواری کرد این مرکز که به نام امام رضا (ع) مرکز شفا برای همه بیماران باشد.
بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا(ع) به عنوان که پیشرفته ترین مرکز درمانی مشهد مجهز به بخشهای اورژانس، داخلی، جراحی عمومی، مراقبتهای ویژه، آی.سی.یو، سی.سی.یو، سوختگی و نوزادان، ارتوپدی، اورولوژی، قلب و آنژیوگرافی، بیماری‌های قلب اطفال، جراحی قلب باز، پوست، زنان، گوش، چشم، سی.تی.اسکن، ام.آر.آی، ماموگرافی، رادیولوژی و پزشکی هسته ای است.
این بیمارستان در طرح اولیه ۵۴۰ تختخوابی بود اما ساخت اورژانس عدالتیان در کنار آن و انتقالش به این مرکز فضای ایجاد شده به بیمارستان افزوده و ۷۰ تخت بیمارستانی نیز بیش از برنامه ریزی انجام شده به آن اضافه شد.
در این بیمارستان که یکی از ویژگیهای آن جذب گردشگر سلامت است علاوه بر بخشهای مراقبت های ویژه ۲۹ اتاق عمل در نظر گرفته شده که می تواند نقش ویژه ای در درمان بیماران خراسان رضوی و دیگر شهرهای ایران و حتی کشورهای مجاور داشته باشد.
عملیات اجرایی این پروژه که سهم عمده‌ای در بهبود و تامین زیرساختهای درمانی خراسان دارد از سال ۸۷ شروع شد و تا سال ۹۲ با هزینه ۲۷۵ میلیارد ریال ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت. طی سه سال اخیر با تامین منابع مالی مورد نیاز به میزان هزار و ۹۷۵ میلیارد ریال عملیات اجرایی پروژه سرعت گرفت و با تکمیل و تجهیز آن امروز توسط رئیس جمهوری بهره برداری شد.
مجموع هزینه ساخت این بیمارستان ۲ هزار ۲۵۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی سه هزار نفر است. از کل هزینه این پروژه هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال صرف ساخت بنای بیمارستان و ۹۰۰ میلیارد ریال دیگر نیز صرف تجهیز آن شد. در بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا(ع) ۴۲ تخت در بخش های آی.سی.یو و ۲۴ تخت در بخشهای سی. سی.یو در کنار تخت‌های بستری و پشتیبان ایجاد شده است.
منبع: ایرنا

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

سکسکه و سکته قلبی

سکسکه های ناگهانی و سکته قلبی

سلامت نیوز: به گفته یک متخصص گوارش، سکسکه می‌تواند یکی از نشانه‌های سکته قلبی باشد. …