خانه / پزشکی / سکسولوژیست

سکسولوژیست

به احتمال زیاد این واژه شما را به یاد نوشته های غیر علمی و غیر واقعی و حتی غیراخلاقی می اندازد که تنها هدفشان گرفتن بازدید است و محتوای مناسب و بدرد بخوری ندارند. در این مطلب قصد داریم واژه سکسولوژی و متخصصان آن را به شما معرفی کنیم: این که سکسولوژیست کیست؟ به درمان چه مشکلاتی می پردازد و در چه صورتی باید به او مراجعه کنید

در اهمیت این علم باید بدانید که طبق آمار تعداد خیلی زیادی از طلاقها ریشه در مسائل و مشکلات جنسی و بویژه سکسولوژی دارد یعنی همان مشکلات و بیماری هایی که متخصص سکسولوژی یا سکسولوژیست می تواند آن ها را درمان کند یا اگر زوجین آگاهی های لازم را درباره این مسائل ندارند به آنها اطلاعاتی صحیح و معتبر بدهد.

سکسولوژی و سکسولوژیست

سکسولوژی به عنوان رشته‌ای علمی و پزشکی در دهه‌ی هفتاد میلادی وارد شاخه های تخصصی پزشکی شد. تا قبل از این فقط اینگونه مباحث در روان‌شناسی بصورت علمی وجود داشت‌ و  به مسایل و مشکلات جنسی بیشتر از جنبه روحی روانی می‌پرداخت ، اما رشته سکسولوژی با وارد شدن به پزشکی و تخصصی شدن آن به سکس و عملکرد آن از جنبه فیزیولوژی و جسمی نیز می پردازد‌.

سکسولوژی و سکسولوژیست

ضرورت آموزش بهداشت جنسی

  • جلوگیری از عوارض ناشی از عدم آگاهی به مسائل مرتبط با رابطه زناشویی(از تنظیم خانواده گرفته تا شیوه مختلف رابطه و اصول و نکات آن)
  • زدودن باورهای غلط رایج بین عموم مردم درباره رابطه زناشویی
  • جلوگیری از شیوع بیماریهای مقاربتی و شیوع بیماری مهلک ایدز
  • پیشگیری از انحرافات اخلاقی

سکسولوژی و سکسولوژیست

به متخصصان سکسولوژی واژه سکسولوژیست اطلاق می شود شما با کمک سکسولوژیست می توانید مسائلی از قبیل نگرانی راجع به میل، علاقه و تحریک جنسی، اختلال نعوظ، انزال زودرس (زودانزالی)، مشکل در ارضا شدن، رابطه جنسی دردناک، ازدواج بدون رابطه جنسی بدلیل ناتوانی و یا بیماری مزمن و نگرانی درباره آسیب های جنسی گذشته را بررسی کنید و همچنین سوالاتی که در رایطه با مسائل ناشوییتان دارید بپرسید تا سکسولوژیست راهکارهایی برای برطرف کردن مشکل شما و بهبود رابطه جنسی شما ارائه کند.

 

در ایران روانپزشکان و روانشناسان بخصوص کسانی که در زمینه سکسولوژی آموزش دیده اند در زمینه های مختلف برای حل مشکلاتتان می توانند به شما کمک کنند.

 

لیست روانپزشکان عضو داک تاپ را می توانید در زیر مشاهده کنید:

روانپزشکان داک تاپ

 

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

آمپول فلوانکسول

آمپول فلوانکسول چیست؟

آمپول فلوانکسول از دسته داروهای خواب آور آرامبخش و ضد سایکوز ها (ضد جنون ها) …