خانه / اخبار پزشکان / نسبت بیماران نارسایی قلبی در ایران بیش از دوبرابر میانگین جهانی

نسبت بیماران نارسایی قلبی در ایران بیش از دوبرابر میانگین جهانی

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی  و به نقل از ایسنا عباس آقازاده  مسرور رییس مجمع نظام پزشکی کشور در حاشیه نخستین سمینار تازه های نارسایی قلبی شمال کشور که به میزبانی چالوس برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت توجه بیشتر به بیماری‌های قلبی عروقی در جامعه اظهار کرد: نسبت تعداد بیماران نارسایی قلبی در کشورهای اروپایی ۱.۵ تا ۳ درصد جمعیت است و این رقم در کشور ایران ۸ درصد بوده و متاسفانه رو به افزایش است.

وی افزود: جمعیت کشور از نظر سن در حال بالا رفتن است و هرچه سن بالاتر می رود بیماری‌های غیر واگیر همانند دیابت، فشار خون، بیماری های قلبی، حوادث عروقی مغز و سکته قلبی شایع تر می شود و همه اینها می تواند زمینه ساز شیوع بیماری نارسایی قلبی شود.
رئیس مجمع عمومی نظام پزشکی کشور با بیان اینکه روند جمعیت کشور رو به مسن تر شدن است و در عرض چند دهه آینده بیشترین درصد جمعیت میانسال و سالمند خواهند بود،تصریح کرد: آینده نگری ایجاب می کند  که به سمت آموزش و درمان بیماری‌هایی برویم که با این بخش جمعیت سروکار دارند.
آقازاده با تاکید بر توجه و اهمیت بیشتر به بیماری‌های غیر واگیر در پزشکی سلامت محور، خاطرنشان کرد: در تمام دنیا توصیه هایی که در مراقبتهای اولیه سلامت می‌شود اولویت با اقداماتی است که در کشور در راستای  کنترل بیماری‌های غیر واگیر باشد.
وی دومین عامل مرگ و میر در کشور را بعد از تصادفات جاده‌ای، بیماری‌های قلب و عروقی دانست و گفت: همه اینها دست به دست هم می دهند تا توجه سازمان نظام پزشکی  به بیماری های قلب و عروق بیشتر جلب شود.

این مسئول افزود: سازمان نظام پزشکی کشور به امر کنترل بیماری‌های غیر واگیر توجه دارد و در حد توان خود برای پایه‌ریزی یک پزشکی که با آینده نگری همراه باشد حرکت می کند.

منبع: سازمان نظام پزشکی

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

حمله به پزشکان

ماجرای ادامه‌دار ضرب و شتم پزشکان

خبرگزاری فارس: شریک بهترین خاطرات زندگیمان هستند، یادت هست؟ وقتی این و پا و آن پا …