خانه / دندانپزشکی / واکسن برای درمان بیماریهای لثه در راه است

واکسن برای درمان بیماریهای لثه در راه است

واکسن برای درمان بیماریهای لثه در راه است

محققین استرالیلیی اعلام کردند واکسنی جهت درمان بیماریهای لثه تولید کرده اند .

بعد از ۱۰ سال تحقیق دانشمندان دانشگاه   Melbourne و کمپانی داروسازی CSL   با همکاری یکدیگر در مرکز تحقیقات سلامت دهان کشور استرالیا موفق به تولید واکسنی برای بیماریهای لثه (Periodontitis)   شده اند.

پریودنتیت یا بیماری لثه یک بیماری جدی میباشد. معمولا دندانپزشکان با مشکلات زیادی جهت درمان کامل این بیماری روبرو هستند چون اکثر مردم از بیماری خود تا مراحل آخر آن که عفونت پیشرفت کرده است اطلاعی ندارند. درمانهای مرسوم شامل جرمگیری و جراحی لثه میباشد

واکسن جدید روی یکی از باکتریهای اصلی بوجودآورنده بیماری لثه   بنام Porphyromonas gingivalis  موُثر است.  پرفسور  Reynolds رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه Melbourne  معتقد است این واکسن نه تنها از پیشرفت بیماری جلوگیری میکند بلکه باعث بهبود مشکلات بوجود امده به علت این بیماری میشود.

در حال حاضر این واکسن مراحل آزمایشگاهی  را روی مدلهای غیر انسانی با موفقیت به پایان رسانده و وارد مرحله آزمایش کلینیکی شده است.

British Dental Journal  ۹ –Jan- 2010

مقاله اصلی را در اینجا ببینید

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

نگاه به بخش دهان و دندان به عنوان خدمات لوکس باید از بین برود

وزیر بهداشت گفت: شرکت های بیمه‌ای مسوولیت خود را در زمینه بهداشت و مسایل درمانی دهان و دندان فراموش کرده اند و نگاه به خدمات بهداشت دهان و دندان به عنوان خدمات لوکس و زیبایی باید از بین برود.