خانه / اجتماعی / وزارت بهداشت در انتظار بالگردهای سبک هلال احمر

وزارت بهداشت در انتظار بالگردهای سبک هلال احمر

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه این وزارتخانه هیچگاه بصورت سازمانی فکر نکرده و همواره به فکر استفاده از همه امکانات کشور برای ارائه بهترین خدمات به مردم است، توضیحاتی درباره هم‌افزایی اورژانس با هلال احمر در زمینه اورژانس هوایی ارائه کرد.

هلال احمر
هلال احمر

دکتر امین صابری‌نیا   درباره وضعیت هم‌افزایی وزارت بهداشت با جمعیت هلال احمر با تاکید بر اورژانس هوایی، گفت: نگاه ما این است که بتوانیم از همه شرایط کشور برای سلامت مردم استفاده کنیم. در این راستا در حال حاضر هم‌افزایی با سازمان‌های مختلف را انجام می‌دهیم. برای مثال با نیروهای مسلح هم‌افزایی و بالگردهای خود را برای اورژانس هوایی از نیروهای نظامی دریافت کرده‌ایم. بنابراین این نگاه در وزارت بهداشت وجود دارد.

 

صابری‌نیا با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت هیچگاه سازمانی فکر نکرده و همواره به فکر استفاده از همه امکانات کشور برای ارائه بهترین خدمات به مردم است،‌ افزود: یکی از زمینه‌های مهم و مورد نیاز استفاده از بالگردهای استاندارد برای اورژانس هوایی است.

 

وی تاکید کرد: بالگرد استاندارد به تامین اعتبار، خدمات‌دهی و ارائه خدمات پس از خرید نیاز دارد. در این زمینه هم خود وزارت بهداشت می‌تواند اقدام کند و هم می‌تواند از ظرفیت‌های سایر سازمان‌ها استفاده کند. بر همین اساس یکی از ظرفیت‌هایی که می‌توان در تهیه بالگرد استاندارد از آن استفاده کرد، جمعیت هلال احمر است.

 

صابری‌نیا با بیان اینکه بسیاری از بالگردهایی که اکنون هلال احمر در اختیار دارد، سنگین و نیمه سنگین هستند، گفت: این جمعیت در تلاش است که بالگرد سبک خریداری کند. چرا که ذات اورژانس هوایی، استفاده از بالگردهای سبک است. بنابراین امیدواریم بعد از انجام بررسی‌های لازم و تامین هزینه‌های وزارت بهداشت برای خرید خدمت این بالگردها و مشخص شدن نوع خدمت‌گیری بتوانیم خدمت بهتری به مردم ارائه دهیم؛ چرا که هدف ما سلامت مردم است و سازمانی فکر کردن کار درستی نیست. در مجموع باید صبر کنیم تا هلال احمر این بالگردها را خریداری کند.

درباره ی خبرنگار داک تاپ

همچنین ببینید

استخدامی آموزش و پرورش

استخدامی آموزش و پرورش

دفترچه استخدامی آموزش‌ و پرورش هفته آینده منتشر می شود دفترچه این آزمون و ثبت …