خانه / بهداشت عمومی / ویتامین D

ویتامین D

ویتامین D
ویتامین D

خاصیت های ویتامین D

 اختلالات بینایی را کاهش می‌دهد

‏علت عمده کاهش قدرت بینایی پس از ۵۰ سالگی، تباهی لکه زرد یا ماکولا دژنراسیون مربوط به سن است؛ تاری مرتبط با این بیماری از مرکز چشم آغاز می‌شود و توانایی بینایی ما را کاهش می‌دهد. احتمال ابتلا به این بیماری، به سن، نژاد و ژن ارتباط دارد. هر چند که سالم زندگی کردن از جمله پرهیز از استعمال دخانیات، ورزش روزانه و خوردن سبزیجات به حفظ بینایی کمک می‌کند اما نتایج بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که مصرف ویتامین D در این امر بسیار موثر است.

مانع از اسپاسم‌های عضلات می‌شود

‏یکی از تأثیرات مهم ویتامین D در بدن، حفظ عملکرد عضلات و قوی نگه داشتن آن است که از طریق کمک به جذب کلسیم صورت می‌گیرد. اگر چه اطلاعات زیادی درباره علت ناهنجاری‌های عضلانی از جمله اسپاسم، گرفتگی و… نداریم اما به نظر می‌رسد کمبود ویتامین D می‌تواند یکی از علت‌های آن باشد.

 روند افزایش وزن را کند می‌کند

‏مصرف کافی ویتامین D مانع از اضافه شدن وزن می‌شود. نتایج بررسی انجام شده بین بیش از ۴‌هزار و ۶۰۰ داوطلب زن ۶۵ سال به بالا نشان داد، افرادی که دچار کمبود ویتامین D بودند، در مقایسه با افرادی که ویتامین D کافی مصرف می‌کردند، طی ‎۴٫۵ سال بیش از یک کیلوگرم وزن اضافه کردند.

درد فیبرومیالژیا را کاهش می‌دهد

‏افرادی که به فیبرومیالژیا ( فیبرومیالژی سندرم درد اسکلتی-عضلانی مزمنی است که با درد منتشر، نقاط حساس، خستگی و اختلال خواب مشخص می‌شود و اتیولوژی آن ناشناخته است. ) مبتلا هستند با درد مزمن مفصل و عضله همراه با خستگی مفرط، افسردگی و اضطراب مواجهند. اما خبر خوب این است که ویتامین D می‌تواند درد آن‌ها را تسکین دهد. ویتامین D به طور چشمگیری درد را کاهش می‌دهد.

 پس از دوران یائسگی کلسترول را کنترل می‌کند

‏در افرادی که ویتامین D کافی دریافت نمی‌کنند، احتمال ابتلا به بیماری قلبی وجود دارد. علاوه بر آن در زنان یائسه که به طور منظم ویتامین D مصرف می‌کنند، میزان کلسترول مناسب است.

 خطر بروز فیبروئید رحم را کاهش می‌دهد

‏فیبروئید رحم، تومور غیرسرطانی است که در دیواره رحم رشد می‌کند. از آن جا که می‌تواند به اندازه گریپ‌فروت رشد کند ایجاد ناراحتی و درد می‌کند اما در برخی زنان که فیبروئید کوچک است، علایم چندانی ندارد. فیبروئید به هورمون و ژنتیک ارتباط دارد؛ اما نتایج بررسی‌هایی که در سال ۲۰۱۳ انجام شد نشان می‌دهد که ویتامین D نقش مهمی در کاهش آن دارد.

خطرات کمبود ویتامین D

ویتامین D و افسردگی

در هیپوکامپوس و بخش‌های دیگر مغز مربوط به تنظیم خلق و خو، گیرنده ویتامین D وجود دارد بنابراین میزان کم ویتامین D می‌تواند روی عملکرد طبیعی این ناحیه تأثیر بگذارد.

کمبود ویتامین D برای بیماران سرطانی خطرناک است

بیماران سرطانی که میزان بالایی از ویتامین D را دریافت می‌کنند، عمر طولانی‌تری دارند. براساس مطالعات قوی‌ترین ارتباط بین مصرف ویتامین و میزان بقا، در بیماران مبتلا به لنفوما، سرطان کلورکتال و سرطان سینه دیده شده است.

با کمبود ویتامین D احتمال سرطان پروستات تهاجمی وجود دارد

خطر بروز سرطان پروستات تهاجمی در مردانی که دچار کمبود ویتامین D هستند ۴ تا ۵ برابر بیشتر است.

کمبود ویتامین D خطر بروز بیماری آلزایمر را افزایش می‌دهد

‏بزرگسالانی که دچار کمبود ویتامین D هستند با افزایش خطر ۵۳‌درصدی بیماری آلزایمر مواجهند. ‏با بالا رفتن سن، خطر بروز مشکلات شناختی افزایش پیدا می‌کند؛ از طرفی توانایی پوست در تبدیل نور خورشید به ویتامین D نیز پایین می‌آید، در نتیجه فرد در معرض کمبود ویتامین D قرار می‌گیرد.

کمبود ویتامین D احتمال آرتریت بالا می‌رود

‏تقریباً ۳۰‌درصد از بیماران پسوریازیس به بیماری التهاب مفصل (Psoriatic arthritis) مبتلا هستند که در آن سیستم ایمنی به مفصل‌ها حمله‌ور می‌شود و درد و التهاب ایجاد می‌کند. بررسی‌های اخیرنشان می‌دهد ۶۲درصد از بیماران مبتلا به التهاب آرتریت کمبود ویتامین D دارند.

با کمبود ویتامین دی در معرض خطر بیماری قلبی قرار می‌گیرید

‏کمبود ویتامین D خطر بیماری عروق کرونر را افزایش می‌دهد. ویتامین D با بهبود بخشیدن به عملکرد سیستم ایمنی بدن و کنترل التهاب در بدن، می‌تواند خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.

احتمال بروز ذات‌الریه با کمبود ویتامین D وجود دارد

‏احتمال بروز ذات‌الریه در افرادی که با کمبود ویتامین D مواجهند ‎۲٫۵ برابر از دیگران بیشتر است. کمبود ویتامین D باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می‌شود که احتمال ابتلا به بیماری‌های عفونی را افزایش می‌دهد.

با کمبود ویتامین دی احتمال افزایش روند تخریبی بیماری ام‌اس وجود دارد

‏نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که کمبود ویتامین D با افزایش خطر اختلالات عصبی عضلانی از جمله ام‌اس، بیماری پارکینسون و… همراه است. بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که در صورت ابتلا به ام‌اس، کمبود ویتامین D می‌تواند روند پیشرفت بیماری را سرعت دهد.

 

چه غذاهایی دارای ویتامین D هستند؟

بسیاری از غذاهایی که میخوریم به صورت طبیعی ویتامین دی ندارند اما ماهیهایی مانند سالمون، نیزه ماهی یا ماهی ماکرل استثناء بزرگی هستند و می‌توانند میزان کافی ویتامین دی در یک وعده را تامین کنند. ماهی‌های پرچرب دیگر مانند ساردین و تن نیز مقداری ویتامین دی دارند اما بسیار کمتر از ماهی‌های قبلی. میزان کمی ویتامین دی در زرده تخم مرغ، جگر گاو و غذاهای غنی شده‌ای مانند شیر و غلات صبحانه هم یافت می‌شود. پنیر و بستنی معمولا ویتامین دی افزودنی ندارند.

 

اخبار سلامت داکتاپ

درباره ی خبرنگار داک تاپ

همچنین ببینید

افزایش روند آلودگی به شپش در کشور

رئیس اداره بیماری‌های منتقله از آب و غذا وزارت بهداشت گفت: روند آلودگی به شپش در کشور رو به افزایش است و تقویت آگاهی عمومی برای توقف این روند ضرورت دارد.