خانه / پوست و مو و زیبایی / کاشت مو به درد زنان هم می‌خورد؟

کاشت مو به درد زنان هم می‌خورد؟

صدف نیوز: خانم‌ها هم امروزه در اجتماع فعالانه حضور دارند بنابراین تمایل به بهبود اعتماد‌به‌نفس در آنها بیشتر از قبل مشهود است. بر هیچ‌کس پوشیده نیست که نقایص زیبایی تاثیر مستقیمی بر اعتماد‌به‌نفس دارد…

ریزش مو یکی از عواملی است که بر زیبایی فرد تاثیرگذار است و اگرچه این مشکل در مردان بیشتر دیده می‌شود ولی پذیرش آن در جنس مونث مشکل‌تر است و باعث کاهش اعتماد به نفس خانم ها می شود.

ریزش مو در اغلب خانم‌ها، حدود سن ۶۰ سال و بیشتر رخ می‌دهد ولی ممکن است در خانم‌های قبل از سنین یائسگی و حتی ۳۰-۲۰ ساله هم مشاهده شود.

در بین انواع مدل‌های ریزش مو در خانم‌ها، یکی از مهم‌ترین علل ریزش موی ارثی، مدل زنانه است. درباره راه کار درمانی آن با کاشت مو باید بگویم که اگر خانمی دچار این نوع ریزش مو باشد ابتدا باید تعیین شود کدام نوع درمان برای او موثر است. بهترین حالت در انتخاب کاشت مو به‌عنوان درمان خانمی است که دچار ریزش موی ارثی باشد ولی ناحیه پشت سر او تراکم مناسبی داشته باشد و حجم ریزش مو وسیع نباشد. در صورتی که خانمی کاندید خوبی برای کاشت مو باشد، پزشک با بررسی مدل ریزش مو، سن شروع ریزش مو در خانواده بیمار و همچنین خود فرد، وسعت ریزش مویش، وضعیت فعلی ناحیه‌دهنده، نتایج درمان طبی در کندکردن ریزش مو یا رویش موی جدید و توقع او از نتیجه کاشت مو درخصوص انجام کاشت مو تصمیم‌گیری خواهد کرد.
براساس مطالعه‌ها حداقل رضایت از کاشت مو در خانم‌ها زمانی رخ خواهد داد که فرد دچار ریزش موی وسیع و حداقل ناحیه‌دهنده باشد چرا که اغلب خانم‌ها از کاشت مو، توقع افزایش حجم مو و بهبود حالت‌‌دهی به موها را دارند ولی از آنجایی که معمولی‌ترین سن درگیری با این نوع ریزش مو ۵۰-۳۰ سال است، ظاهر موها اهمیت ویژه‌ای دارد. نکته قابل توجه دیگر اینکه کاشت مو تنها درمانی برای ریزش آن محسوب نمی‌شود و می‌توان از آن برای بهبود خط رویش مو در کسانی که ریزش مو ندارند هم استفاده کرد. همان‌طور که می‌دانید، نسبت پیشانی به کل صورت عامل مهمی در تعادل و زیبایی صورت است. پیشانی بلند به دلایل ژنتیکی، ضربه، جراحی و… رخ خواهد داد. در بسیاری خانم‌ها خط رویش موها به شکل M یا شبیه مستطیل است و نیاز به اصلاح خط رویش مو احساس می‌شود.
آداب زیبایی/دکتر محمدعلی نیلفروش زاده/متخصص پوست رییس مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی
منبع: هفته نامه سلامت

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

تعرفه خدمات زیبایی

تعرفه خدمات زیبایی را طبق تعرفه های معمول در ادامه می بینید، گستره خدمات زیبایی …