خانه / دندانپزشکی / ۸۰ کلینیک سیار دندانپزشکی هفته آینده راهی مناطق محروم می‌شوند

۸۰ کلینیک سیار دندانپزشکی هفته آینده راهی مناطق محروم می‌شوند

جهت ارتباط و پرسش و پاسخ با دندان پزشکان عضو داک تاپ اینجا را کلیک کنید.

محمدهادی ایازی در همایش دومین سالگرد طرح تحول خدمات دهان و دندان گفت: خدمات دندانپزشکی با اجرای این طرح در کشور گسترش یافته است و به خصوص دانش آموزان از مزایای این خدمات پیشگیرانه برخوردار شده‌اند اما مناطق محروم هنوز باقی مانده‌اند.
وی افزود: حدود ۱۱میلیون نفر در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند که برای اولین بار در دولت یازدهم زیر پوشش خدمات بهداشتی قرار گرفته اند، ۲۱۲گروه جهادی سلامت به این مناطق رفته‌اند و به‌زودی ۸۰کلینیک سیار دندانپزشکی نیز برای ارائه خدمات دندانپزشکی به ساکنان این مناطق اعزام می شوند.
ایازی افزود: ستادهای دهان و دندان دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز تشکیل می‌شود و این ستادها مسئولیت ساماندهی خدمات دهان و دندان را در حاشیه شهرها و مناطق محروم به عهده دارند. معاون اجتماعی وزیر بهداشت گفت: البته از برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی گله داریم که هنوز معاونت اجتماعی را تشکیل نداده یا فعال نکرده‌اند و امیدواریم این دانشگاه‌ها نیز هر چه زودتر معاونت های اجتماعی خود را فعال کنند و ستادهای دهان و دندان را زیر نظر این معاونت ها تشکیل دهند.
وی گفت: خرید و تجهیز هر یک از کلینیک‌های سیار دندانپزشکی در یک خودروی نیمه سنگین تجهیز می‌شود، حدود ۲۵۰میلیون تومان هزینه دارند،‌ واقعیت این است که تعداد ۸۰کلینیک سیار دندانپزشکی برای نیاز کشور کافی نیست. انتظار ما این است که خیرین نیز وارد عمل شوند و برای افزایش تعداد این کلینیک ها آستین بالا بزنند.
ایازی همچنین از تشکیل شبکه خیرین بهداشت و درمان خبر داد و گفت: این شبکه در همه دانشگاه های علوم پزشکی کشور با همکاری و همراهی دندانپزشکان و افراد خیر و داوطلب تشکیل می شود و هدف آن افزایش ظرفیت خدمات دندانپزشکی دانشگاه‌ها و ارتقای شاخص سلامت دندان مردم ایران است.

منبع: ایرنا

درباره ی داکتاپ

همچنین ببینید

شماره تماس و آدرس برخی از دندانپزشکان و متخصصان دهان و دندان تهران

فهرست نام، آدرس و اطلاعات تماس دندانپزشکان تهران و دسترسی به صفحه پرسش و پاسخ با پزشکان داک تاپ